Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Yüz Temizliği Nasıl Yapılır?

Günde on defa da yüzümüzü su ve sabunla yıkasak derinlemesine bir yüz temizliği olmaz. Yüzü iyice derinlemesine temizleme demek gözeneklerde oluşan kirleri arındırmak ve cildimizin alt tabakalarını da temizlemektir. Peki,yüz temizliği nasıl yapılır?

  • Minik tanelerden oluşmuş ve jel kıvamında olan arındırıcı ürün kullanmalısınız. Ciltteki ölü tabakayı da temizlemenin en iyi yöntemi arındırıcı ürünler kullanmaktır. Arındırıcı jeli yüzümüze uygulamadan önce yüzümüzdeki gözenekleri açmalısınız. Bu işlemi buhar banyosu ile yapabilirsiniz. Beş dakika yüzünüzü buhara tutabilirsiniz. Eğer buhar uygulayamıyorsanız, ılık su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  • Arındırıcı jeli elinizi ıslatarak avuç içine almalısınız. Daha sonra göz çevresi dışında tüm yüz bölgenize dairesel hareketler ile uygulayın. En çok burun çevresine ve çene kısmında uygulamanız gerekir. Beş dakika bu uygulamayı yaptıktan sonra bol su ile yüzünüzü yıkayın.
  • En son olarak yüzünüze tonik uygulayarak yüz temizliğinizi sonlandırabilirsiniz.

Yüz temizliğinde maskelerde kullanabilirsiniz. Maskeler sayesinde yüzünüze yenilik ve canlılık kazandırabilirsiniz. Yapacağınız maske aslında çok basit ama yüz temizliğinde en ideal maskedir. İki çay kaşığı bal ile bir yemek kaşığı yağsız nemlendiriciyi bir kap içerisinde iyice özdeşene kadar karıştırın. Dairesel hareketler ile göz çevreniz haricinde tüm yüzünüze uygulayın ve on dakika yüzünüzde bekletin. On dakikanın sonunda önce ılık su daha sonra soğuk su ile şoklayarak yıkayın. Canlandırıcı ve yenileyici maske cildinize derinlemesine bir temizlik sağlayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ