Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

                Biliyorsunuz ki insanların hayatlarında, kurdukları hayalleri gerçekleştirmek üzere yürüdükleri yolda yardımcı olan yaşam koçları, bizler için günümüzde oldukça büyük bir yere sahiptir. Bahsetmekte olduğumuz yaşam koçluğu bir meslek dalı olmakla birlikte gerçek anlamda bir müşteri potansiyeline sahip olan alanlar arasında yer alır. Günümüzde bu dalda yaşanan gelişmeler ile birlikte, yaygın hale gelen çalışma alanları arasında yer almaktadır. Günümüzde bireylerini, yaşamlarına destek veren kişilere verilen isim olarak tanımlanabilir.

Peki, yaşam koçu nasıl olunur?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yaşam koçluğu, günümüz meslek dalları arasında yerini edinmeye başlamakta olan bir daldır. Oldukça müşteri potansiyeline sahip olan bu meslek, yani yaşam koçu nasıl olunur diye soruyorsanız eğer, üniversite bölümleri arasında yer alan her hangi bir bölüm yer almamaktadır. Yani üniversiteye giderek yaşam koçu olma durumu olmamaktadır. Bazı eğitim programları ile sertifikalı bir yaşam koçu olmak isteyen bireyler, bu programlara katılabilirler. Bu programa katıldıktan sonra eğitim süreci sonrasında gerekli başarıya ulaştıklarında sertifikalı bir şekilde bu işi yapmaya başlayabilirler.

Mezuniyet Şartı

Yaşam koçu olabilmek için, fakülte mezunu olma şartı aranmamaktadır. Fakat her ne kadar aranmasa da, tercihler 4 yıllık fakülte mezunları arasından yapılabilir. Yani hem mezun olanlar hem de olmayanlar bu koçluk eğitimlerini alabilirler.

Eğer ki üniversite mezunu olmuşsanız, katıldığınız eğitim programı ile, onaylı sertifika alarak, artık bu kapsamda yaşam koçluğu unvanına sahip olmuş olabilirsiniz. Bu eğitimler arasında sınırlı kalmayıp, yaşam koçluğu diğer eğitimlerine de katılarak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ne kadar aktiflik, o kadar başarı. Bu yüzden sizlerde bu konuda gerekli isteği kendinize aşılayabilir ve iyi bir yaşam koçu olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ