Yaşam Enerjisi

Yaşam Enerjisi

Yaşam Enerjisi

Yaşam enerjisi, elbette ki hayatı devam eden her kişide bulunabilen bir enerjidir. Bu enerji, gün içerisinde tükettiğimiz bir enerji olmak ile birlikte pek çok farklı şekilde tüketilir. Fakat sürekli bu enerji boşaldıkça yaptıklarımızdan kaynaklı olarak tekrar yerine gelebilir. Yani bir nebi sürekli kendimizi şarj ediyoruz diyebiliriz. Hayatımız boyunca bu enerjiye ihtiyacımız vardır. Yani yaşam enerjisi, son nefesimizi verene kadar bizlere eşlik etmektedir. Bahsetmekte olduğumuz yaşam enerjisini yüzdelere ayıracak olursak eğer, % 70’lik kısmı uyku esnasında bizlere yüklenir. Bu yüzden bizler, sağlıklı ve yeteri kadar uyumamız gerekmektedir.  Her konuda uykunun faydaları bilinir. Gerek vücut gelişimleri  gerekse saçlarımızın yenilenmesine kadar pek çok konuda uyku bizler için oldukça önemli bir yere sahiptir. Yaşam enerjimizi de uyku esnasında alabildiğimiz için uykuya oldukça fazla önem vermemiz gerektiği de açık açık ortadadır.

Bahsettiğimiz yaşam enerjisi bazı sebeplerden dolayı hızlı tükenebilmektedir. Bu durumlar arasında ise, kısaca 4 madde verelim.

  • Öfke yaşam enerjisini başlıca hızlı bir tüketim gerçekleştiren durumlar arasında yer alır.
  • Bununla birlikte bir yakınımızın ya da sevdiğimizin ölüm haberi, yaşam enerjimizi elimizden almış olabilir. Bu durumda bu enerjiyi kazanmak için bazı faydalı şeyler yapılabilir.
  • Çok konuşmakta yaşam enerjisini hızlı tüketen durumlar arasında yer almaktadır.
  • Cinsel boşaltım, genellikle erkekler için yaşam enerjisini hızlı tüketen durumlar arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ