Vücut Bakımı İçin Yapılması Gerekenler 2018

Vücut Bakımı İçin Yapılması Gerekenler 2018

           Vücut Bakımı İçin Yapılması Gerekenler

Vücut bakımı için yapılması gerekenlerden önce vücudumuzu tanımalıyız. Vücudumuzun neye ihtiyacı var , ne vücudumuza zarar veriyor bilmemiz ve buna karşı önlem almamız gerekir.

Vücut bakımı için dediğimiz gibi öncelikle vücudumuzun tanımalıyız. Birçok özellik ve karakterimizin genetik olduğunu ve çoğunun kalıtsal olduğunu mutlaka hepimiz biliriz . Ama sırf genetiğimizde var diye de bazı şeyleri değiştirmeden de hayatımızıbu şekilde devam ettiremeyiz.

Vücut bakımı için yapılması gereken en önemli öncelik bence yetri kadar su içmek; dünyamız gibi vücudumuzun da% 70 sudur. Bun nedenle su bir ihtiyaç değil olmazsa olmazımızdır. Günde  mutlaka 8 bardak su içmeliyiz.su eksikliği her türlü hastalığın başıdır. Vücudumuzun  su kaybı ve eksikliğinde cilt kurur dökülür daha kötüsü zamanla çatlamaya başlar. Eğer cildimiz ve tüm vücudumuz  suya doymuş ise nemini de almış demektir. Bu demek  olmuyor ki dışarıdan tavsiye almayalım. Daha fazla nem ve daha güzel bir vücut için sabah aksam mutlaka nemlendirici krem kullanmalıyız.

*makyajlı kesinlikle uyumamak gerekir. Makyaj zaten gün boyu  gözeneklerimizi tıkar ve cilde zarar verir. Hatta eve gidince hemen çıkartılmalıdır.

*kötü alışkanlıklarımızdan vazgeçmeliyiz. Alkol, sigara ve diğer kötü şeyler belki o anlık has verebilir ama ilerde vücudumuzu maalesef kötü etkiler.

*düzenli   egzersiz yapmalı.

Stresden uzak durmalıyız.

*Vücut bakımı için yapılması gereken önemli bir şey de uyku düzeni ve yeteri kadar uyumaktır. Uykuda vücut dinlenir ve rahatlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ