Uzun Yelek Modelleri

Uzun Yelek Modelleri

Uzun Yelek Modelleri

Soğuk kış günlerinin olmazsa olmazları annelerin kış için bir kenara özenle rafların gözlerine katlayıp, mis gibi kokular sürdüğü, gözünden bile sakındığı, bin bir zorlukla ördüğü el işi göz nuru yeleklerdi. Fakat yıllar geçtikçe yelekler eskimiyor aksine gelişip birbirinden güzel modelleri üretiliyor. Bunların biri de uzun yelek modelleridir. Fakat biz şimdi bebeğiniz için örnek veriyoruz. Siz isterseniz onu kendi bedeninize uyarlayabilirsiniz.

Neler Gerekli?

Bunun için bir adet seçeceğiniz renkte iplik ve 3,5 numaralı bir çift şiş gereklidir. Örgü yalnızca düz örgü, saç örgüsü ve bunun yanında haraşo stilleri ile yapıldı. İlk adım 200 ilmek ile başlar ve devamını haraşo getirir. Bundan sonraki adım altı sıra haraşo olmalı, nedeni ise yeleğin lastik kısmı için gerekli. Yelek parça parça değil tümden örüldüğü için 200 ile başladık. Tam olarak 8 ilmek ördüğünüz örneğin devamına istediğiniz başka bir renk ipi ekleyin. İki farklı renkte ip ile desenli bir örgü meydana çıktı. Bunu aynı bu şekilde devam ediyoruz. Bundan sonraki iş bildiğiniz saç örgüsü. Bu işlem uzatıyoruz çünkü uzun yelek modelleri için örgü yapıyoruz.

Kışı Sıcak Geçirin

                Sizde kışı sıcak geçirmek istiyorsanız bu yelek modellerini yazdan örmeye başlayın. Kışın tüm bayanların gözleri sizin üzerinizde olacak. Tüm kışı bu uzun yeleklerle sıcacık geçirecek bir an bile üzerinizden çıkarmak istemeyeceksiniz. Ayrıca birbirinden güzel örgü modelleri ile sizlerle birlikteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ