Su Bazlı Makyaj Nasıl Yapılır

Su Bazlı Makyaj Nasıl Yapılır

Su Bazlı Makyaj Nasıl Yapılır

Su bazlı makyaj nasıl yapılır sorusu aslında bugünlerde özellikle yaz mevsiminin de gelmesi ile daha çok ön planda olan ve merak edilen bir makyaj çeşididir.

Su bazlı makyaj nasıl yapılır konusunu anlatmadan bu makyaj modeli hakkında sizlerle bilgilerimi paylaşmak istiyorum. Su bazlı makyaj aslında çok kolay olmayıp biraz el becerisi isteyen bir konudur. Zamanla yapılarak alışılır ve yapılması bir zevk haline gelir. Su bazlı makyajın çok hafif ve doğal bir yapısı vardır. Bazen porselen makyajdan ayırt edilmeyebilir hatta birbirlerine çok benzer yapıdadırlar. Fakat porselen makyaj su bazlı makyaja oranla kapatıcılığı daha fazla ve yoğun özelliklere sahip yapıdadır. Bebek gibi bir yüze sahip olmak istiyorsanız porselen makyajı tercih edersiniz. Ama günlük makyaj için uygun değildir. Günlük makyaj için su bazlı makyajı tercih edebilirsiniz. Su bazlı makyaj oldukça hafif bir yapıya sahiptir.

Su bazlı makyaj nasıl yapılır biraz bakacak olursak;

*öncelikle bu makyaj için özel olarak yapılmış olan makyaj malzemeleri kullanılır. Yüzünüzü temizledikten sonra nemlendirmeliyiz. Temizlenen cilde makyaj yapmalıyız. Ardından makyaj bazımızı uygulamalıyız.

*fondötenimiz de özel olarak su bazlı fondöten olması gerekir. Arkasından gözlerimize yine su bazlı istenilen renklerde farımızı özel fırça ile sürülmesi gerekir.

* yine su bazlı bir ruj ile makyajınızı tamamlamış olursunuz. Dilerseniz su bazlı allık da kullanabilirsiniz.

Su Bazlı Makyaj Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ