Su Altında Yaşam

Su Altında Yaşam

Su Altında Yaşam

Biliyoruz ki yaşam sadece insanlar için değildir. Havada,karada hatta su altında yaşam devam etmektedir. Pek çok canlı gibi hayvanlarda hayatlarını böyle yerlerde sürdürmeye devam etmektedir. Pek çok balık ve sürüngen türü su altlarında yaşayabilmektedir. Elbette ki bu türler, bildiklerimiz dışında da yer almaktadır. Sadece balıkların belli başlarını biliriz ve su altında yaşadıkları konusunda sadece bilgiye sahibizdir.

Su Altında Yaşam Nasıldır?

Bizler sadece belirli başlı balık türlerinden haberdar olmaktayız. Fakat su altında yaşam dendiğinde akla bin bir türlü balık ve hayvan türü gelmelidir. Sayılarını tahmin edemeyeceğimiz kadar yükseklerde tutabiliriz. Binlerce tür deniz canlısı, okyanusların derinliklerinde bizler gibi kendi hayatlarını sürdürmektedir. Bu güzelliklere elbette ki sadece görsel olarak ve yazısal olarak takip edebilmekteyiz. Hepimiz su altında yaşam konusunda canlı olarak şahit olamamakla birlikte böyle bir imkanımızda bulunamaz.

Su altında yaşam, çok mücadele içerisinde devam edebilmektedir. Hepimiz biliriz ve her yerde söylenir ki, büyük balık küçük balığı yer. Yaşam mücadelesi sadece insanlar için değil deniz canlıları içinde geçerlidir. Ve elbette ki hayatlarına devam edebilmek için bu şekilde belli başlı mücadeleler vermekte ve hayatlarını sürdürmek için uğraşmaktadırlar.

Kaç Çeşit Canlı

Dünya denizlerinde yapılan araştırmalara göre, 2010 yılında yapılan araştırmalarda, 250 bin tane deniz canlısı tespit edildiği söylenmektedir. Bu sayım için, 80 ülkeden, 2700 tane bilim adamı görev almış ve 250 bin tür tespit edilmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ