Spor Öncesi Isınma Hareketleri

Spor Öncesi Isınma Hareketleri

Spor Öncesi Isınma Hareketleri

Hepimiz biliyoruz ki spor hayatımızın en önemli alışkanlıkları arasında yer almak zorundadır. Sağlıklı bir hayat sürebilmek için spor alışkanlıkları edinmekteyiz ve bu spor hareketlerini her gün düzenli olarak gerçekleştirmeliyiz. Tabi ki spor hareketleri kafanıza göre hiçbir tedbir almadan gerçekleştirilmemelidir. Spora başlamadan önce spor öncesi ısınma hareketleri uygulanmalı ve vücut hafif ya da ağır sporlara hazırlanmalıdır. Aksi taktirde kas ağrıları, lif kopmaları ve pek çok sağlık problemi ile karşılaşabiliriz.

Sizlere kısaca spor öncesi ısınma hareketleri hakkında bilgiler verelim. Sizlerde bu bilgileri görsel olarak internet üzerinden araştırarak daha etkili bir öğrenme gerçekleştirebilirsiniz. Gerekli görsel bilgilere sahip olduğunuzda zaten hiçbir spor salonuna ya da öğretmene gerek kalmadan kendi imkanlarınız ile bu hareketleri gerçekleştirebilirsiniz.

Spor Öncesi Isınma Hareketleri

Bu hareketler spora tam olarak başlamadan önce adından da anlaşıldığı gibi vücudumuzun alışma aşamasıdır. Spora ısınma hareketleri yapmadan başlamak bazı sağlık problemlerine, kas ağrılarına ve yırtılmalara sebep olabilir. Bu yüzden bu konu oldukça önemli konular arasında yer almaktadır.

Başımızdan başlayarak, her iki yöne de 5’er kez çevirme şeklinde ısınma hareketlerine başlayabiliriz. Daha sonra 10’ar saniye olmak üzere her iki yana da vücudumuzu esnetiriz. Bir başka olarak, 20 saniye boyunca ellerimizi başımızın üstünde ters şekilde birleştirerek yukarı doğru esneme hareketlerini gerçekleştirebiliriz. 20 saniye boyunca ellerimizi ayaklarımıza yaklaştırarak eğilme şeklinde ısınma hareketlerini gerçekleştirebiliriz. Elbette ki bu hareketlerden görsel olarak öğe almanız sizlere daha fazla yardımcı olacaktır. Görsel bilgilere göz atarak bu hareketleri rahatlıkla evlerinizde spor yapmadan önce gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ