Spor Hareketleri

Spor Hareketleri

Spor Hareketleri

İnsanlar spor yaparak hem form da hem de sağlık bir yaşam içinde kalmak istemektedir. Bu nedenle spor yapma amacı güderek hem sokaklara dökülüp yürüyüş yapan, diğer yandan spor merkezlerinde spor yapanlar ve evde kısa süreli spor yapan insanlar bulunmaktadır. Kısa sürede ve ayrıca düzenli bir biçimde evde spor yapılabilmektedir.

Evde yapılan sporlar önemlidir çünkü rastgele spor yapmak sağlık açısında daha çok zarar verebilir.  Yapılacak yanlış bir hareket sakatlanmalara yol açabilir.  Örneğin ısınmadan spora başlanıldığı zaman sakatlanmalar ortaya çıkabilir.

Hangi Tür Hareketler Vardır?

Spor hareketleri arasında köprü hareketi bulunmaktadır. Bu hareket özellikle sırt ağrılarına iyi gelmesi ile bilinmektedir. Basen bölgesine etki ederek o noktada ki yağları eritir ve karın bölgesinde ki kaslar sıkılaşır. Çoğu insan için en çok şikâyet edilen noktalardan biri de özellikle karın ve göbek bölgesinde çok fazla fazlalık olmasıdır.  Bunu aşmak içinde elleri dizlere uygulamasını yani yerde sırt üstü uzanırken elleri diz seviyesine kadar getirip yarı doğrulup ardından tekrar sırt üstü konumuna geri gelmesi ile beraber işlem tamamlanmış olur. Spor hareketlerinin ortak özelliği ise her gün belirli aralıklarla ve düzenli bir biçimde yapılasıdır.

Hangi Tür Spor Hareketler Vardır?

  • Dizler göğse
  • Eller dize
  • Basak kasları egzersizleri
  • Köprü harekileri.

Bu ve buna benzer hareketler ile sağlıklı, uzun ömürlü bir yaşam sürülebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ