Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

Sosyal Yaşam

Günümüzde hepimizin en büyük eksiklikleri arasında yer alan ve oldukça büyük bir öneme sahip olan durum ise, sosyal yaşam kapsamındadır. Maalesef yeteri kadar sosyal hayatımıza önem veren bireyler arasında değiliz. Her ne kadar sosyal  olduğumuzu düşünsek bile, maalesef düşündüğümüz kadar iyi bir durumda değiliz.

Teknolojinin Etkisi

Şuan bile teknolojinin etkisi altında bilgisayarlarımızda ya da telefonlarımızın başlarına kapaklanmış durumdayız. Elbette ki ihtiyaçlardan bahsetmiyoruz. Fakat günümüz teknolojisinin bir getirisi sosyal yaşam bozukluğudur. Teknoloji bağımlılığı altında kalan bireyler olarak günümüzü yeterince verimli ve doyasıya geçirememekteyiz. Bu da bizlerin pek çok sorununa yol açmaktadır. İletişim kopukluğu, hareketsizlik, baş ağrıları ve daha pek çok sorun. Bu durum ileri zamanlarda çok fazla radyasyona maruz kalmak ile birlikte kanser riskini ortaya çıkarmaktadır. Artık sosyal yaşam konusunda biraz bilinçlenmemiz ve bu tehlikeli duruma bir dur dememiz gerekmektedir.

Sevdiklerinizle Sosyal Günler Geçirin

Çıkın, hava alın, belki de bir sinemaya gidin, tiyatrolar, konserler, beğeniyorsanız belki de opera. Spor yapın, yürüyün, sevdikleriniz ile mutlu vakitler geçirin. Böylelikle daha mutlu bir sosyal yaşam geçirmiş olabilirsiniz. Elbette ki bazı kurallara uyarak sosyal hayatınıza devam etmeniz gerekmektedir. Bu kurallar ise şunlar olarak sıralanabilir.

  • Din kuralları
  • Ahlak kuralları
  • Görgü kuralları
  • Hukuk kuralları

Sosyal yaşamınızda her ne kadar özgür davranmak sizlere mutluluk ve huzur getirse de, bu kurallara uymanız ve bu şekilde ilerlemeniz gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ