Şiş Örgü Yelek Modelleri

Şiş Örgü Yelek Modelleri

Şiş Örgü Yelek Modelleri

Şiş örgü tekniği çok eskiden beri bilinen ama zor bir örgü tekniği olması itibariyle de çok tercih edilmeyen bir örgüdür. Ama son yıllarda bayanların kitaplarında zor kelimesi kalkmış ve her şey yapılabilir olmuştur. Örgüden anlamayanlar neden zor diye düşünebilirler.

Örgüde Değişik Şekiller

Nohut örneğiyle değişik şekiller yapılmakta ve bunların içleri işlenerek değişik modeller yapılabilmektedir. Ya da bazı hanımlarımız daha da geliştirerek değişik renk tonlarıyla kilim deseni, çiçek deseni, tavşan deseni, civciv deseni gibi modellerde yapılabilmektedir. Tek şişle birbirinden güzel tek şiş bebek battaniyesi, tek şiş çocuk yeleği, tek şiş bebek süveteri, tek şiş bebek hırkası yapabilirsiniz. Şiş örgü yelek modellerinin en önemli özelliği örgünün sık dokumasından dolayı sıcak tutmasıdır. Bir diğer özelliği de esneme yapmadığından yıkama veya benzer durumlardan dolayı deforme olabilme olasılığı çok azdır. Bu nedenle en çok bebek yelekleri yapılmaktadır. Malum bebek yelekleri çok sık yıkanmakta ve bozulma riski çok fazladır.

Maliyet Olarak Çok Ucuz

Tüm örgü modelleri aslında çocuklarda çok şirin durmaktadır. Hem istediğiniz renkte ve modelde yapma şansınızda vardır. Şiş örgü yelek modelleri maliyet olarak da çok ucuzdur. Çocuk triko ürünleri mağazalarda çok pahalı fiyattadırlar. Ama siz aynı ürünü yarı fiyatından bile daha ucuza mal edebilirsiniz. Sınırsız yün seçenekleri olduğundan her tür örgü yapabilirsiniz. Hiç örgü bilmeyenler bile sihirli yünlerden alarak düz örgü tekniğiyle çiçekli veya desenli örgüler yapabilirler. Eyer stresliyseniz size en iyi gelecek bir terapi yöntemidir. Tüm sıkıntılarınızı örgü yaparak dağıtabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ