Saten gömlek modelleri ve renkleri

Saten gömlek modelleri ve renkleri

Saten gömlek modelleri

İpeksi bir kumaş olan saten şık ve asil duran bir kumaş türüdür. Bu tür saten gömlek modelleri şık kombinlerin olmazsa olmazıdır. Saten gömlek modelleri günlük hayatta çok sık tercih edilmese de gece stilinde ve özel günlerde kullanılabilir. Bu tarz gömleklerin hemen her rengini bulabilmek söz konusudur. Bu gömlekleri alırken kumaşın kalitesine önem vermek gerekir.

Çünkü saten kumaş çabuk kırışan bir kumaştır. Bundan dolayı ütüsüz giyilmemesi gerekir. Yoksagömleğin tüm özelliği kaybolur. Bu gömlekler daha çok kumaş pantolonlarla kullanıma uygundur. Bilhassa ofis stilinde sade ve şık duruşu ile uyumludur. Ayrıca ofis stili için kalem eteklerle birlikte de kullanılabilirler. Aksesuar olarak stiletto ya da yuvarlak burunlu hafif topuklular güzel bir görüntü verir.

Yüksek topuğu sevmeyen bayanlar ise saten gömlek modellerinisade ve şık babetleri ile kullanabilirler.  Sıradan günlerde ise dar paçalı jean pantolonlarla birlikte kullanabilirsiniz. Fakat en önemli ayrıntı kullanılan aksesuarların aşırı olmaması gerekir. Çanta olarak uzun zincirli küçük çantalar tercih edilmelidir. Bu sezonun vazgeçilmez pantolonu beyaz pantolonlarla birlikte de hoş bir kombin olabilir.

Bilhassa kalın askılı gömlekler bayanlara hoş bir stil kazandırır. Taşlı sandaletler de yaz ayları için mükemmel bir seçim olabilir. Bu tarz kumaşlar çok hassas olduğu için ütülerken, ütü sıcaklığına dikkat etmelisiniz. Yüksek derecede yanabilecekleri için herhangi bir müsvedde kumaş parçasında öncelikle ütü sıcaklığını denemelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ