Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Sağlıklı Beslenme

Günümüzde her ne kadar sağlıklı bir hayat sürmek istesekte, sağlıklı beslenme dediğimizde maalesef hiç bir kurala ve öneriye uymamaktayız. Neredeyse hepimiz dönem dönem ya  da sürekli olarak sağlıksız beslenme şekilleri ile hayatımıza devam etmektedir. Bunlar arasında en büyük tehdit oluşturanlar ise, fast foot yiyecek ve aşırı yağlı yiyeceklerdir. Bunlardan uzak kalarak sağlıklı bir beslenme gerçekleştirebiliriz.

Sebze Tüketimi

Sağlıklı beslenme dediğimizde aklımıza ilk olarak sebze ve meyve tüketimi gelmelidir. Elbette ki bu ürünlerden de organik ve ilaçsız olmayan ürünleri seçmemiz sağlıklı beslenmemize sebep olacaktır. Gün içerisinde elimizden geldiği kadarı ile bu şekilde beslenmeler gerçekleştirerek çok aşırı yağlı yiyeceklerden de kurtulmamız gerekmektedir.

Sağlıklı beslenme gerçekleştirebilmemiz için, gece geç vakitte yemek yenmemeli ve sabah kahvaltılarında da genel olarak sizleri besleyici özelliğe sahip, yumurta, peynir, yoğurt gibi sağlıklı yiyecekler tercih edilmelidir. Sabahları her ne kadar üşenip tost, ekmek arası ve bunun gibi yiyeceklerin tüketimini gerçekleştirsekte, sağlık çerçevesinde değildir. Bu yüzden bunlar yerine bahsettiğimiz gibi yumurta ve bu gibi besleyici ürünler kullanmamız bizlere yardımcı olacaktır.

Akşam Yemekleri

Akşam yemekleri sabah kahvaltısı gibi en önemli öğünler arasındadır. Gerekirse sofradan doymadan kalkarak, sağlıklı bir beslenme gerçekleştirebiliriz. Bununla birlikte akşam saatlerinde, yağlı, hamur işi ve kilo yapacak besinlerden de uzak durmamız gerekmektedir. Yemeklerden sonra da direk oturmak ve yatıp uyumak sizlere sağlıklı bir beslenme sunamayacağı için dikkat etmeniz gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ