Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur?

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur?

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur?

                Hiç şüphe yok ki yaşadığımız çağda gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde son zamanların en çok görülen hastalıklarından birisi obezitedir. Peki, bu duruma sebep olan durumun ne olduğu hakkında bir bilginiz var mı? Obeziteye neden olan durumlardan en önemlisi sağlıksız ve dengesiz beslenmedir. Bu şekilde beslenen kişilerde kontrol altına alınamayan bir kilo artışı gözlenmektedir. Dünya Sağlık Örgütü de obeziteyi vücudun sağlığı bozacak şekilde aşırı yağ alması olarak tanımlamaktadır. Öyleyse, sağlıklı beslenme nasıl olur?

Yiyecekleriniz Çeşitli Olsun

                Sağlıklı beslenmek demek vücudumuzun ihtiyacı olduğu besinlerin tamamını yeterli miktarda ve düzenli bir biçimde almak demektir. Bugün yapılan araştırmalara göre vücudumuz protein, yağ, karbonhidrat, su ve minerallere ihtiyaç duymaktadır. Bunların hepsini birey yeteri miktarda yiyerek vücuda sağlamalıdır. Peki, bu besin maddelerini hangi besinlerden almaktayız ve bahsedilen bu besinlerin tüketilmesi nasıl olmaktadır?

Abur Cuburu Azaltın

                Bizler çoğunlukla abur cubur yemeyi severiz. Bu durum özellikle çocuklarda çok daha fazla görülmektedir. Çocukların bunları yiyerek giderek kilo alması ile birlikte anne ve babaların aklına sağlıklı beslenme nasıl olur? sorusu gelmektedir. Her birey öncelikli olarak abur cubur yeme alışkanlığını terk etmelidir ve meyve yemeye başlamalıdır. Abur cubur yemeyi bırakan ve meyve, sebze yiyen bireyler kendilerini daha sağlıklı hissedeceklerdir.

Sizler de hayatınızda fazla kilolu olmak istemiyorsanız yediklerinize dikkat etmelisiniz. Size faydasından çok zararı olan yiyecekleri tüketmemelisiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ