Rejim Listesi

Rejim Listesi

Rejim Listesi

Rejim listesi bildiğiniz gibi diğer bir adı ile diyet listesi aynı anlamı taşımaktadır. Doktorlar eskiden diyet listesi yerine rejim listesi adını kullanırlardı. İkisinin arasında hiçbir fark olmayıp sadece yazılış ve okunuşları farklı olup her ikisi de rejim listesi ve diyet listesi aynı anlamlara sahip tek kavramdır.

Doktorlar çok şişman ve yağ oranının vücut kitle indeksine oranla daha fazla olan kişilere verdiği diyetisyenlerin en çok tercih ettiği bir işlem olan diyet ve rejim listeleri kişileri zayıflatmak ve ondan da öte yeme alışkanlıklarını değiştirmek üzere planlanmış bir olaydır. Bu nedenle mutlaka kilo vermek istiyorsanız size en yakın sağlık kuruluşuna müracaat etmeli ve gerekli testlerden geçmelisiniz. Kilo almak sadece kişinin yemesi ve içmesi ile alakalı değildir. Kişinin yenme içme dışında hormonları bakımından bir rahatsızlığının olması ya da başka sağlık sorunlarının bulunması nedeni ile ilgili olabilir. Bu sebeple mutlaka bir uzmana gidip gerekli tahlilleri yaptırıp yapılan sonuçlara göre kendimizi koruma altına almalıyız.

Günümüz de pek çok insan çoğu kere doktora gidip gerekli sonuçları almadan kendi kendilerine diyet yapıyor ama maalesef sonuç alamayıp daha da kilo alıyor. Bunun nedeni doktora gidip ne ağırlıklı beslenmesi gerekli onu bilmemesi, vücudu bir anda bir şeye kesmek yerine daha uygun şekilleri size doktor nasıl yapacağınızı söyleyecektir. Lütfen kilo vermek istiyorsanız mutlaka doktora gidiniz.

Rejim Listesi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ