Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır ?

Porselen makyaj konusunda dikkat edilmesi gereken ilk husus makyajın profesyonel kişiler tarafından, kişiye özel malzemeler ile yapılıp, yapılmadığıdır. Çünkü porselen makyaj hiç bir şekilde hataya izin vermez. Bu sebeple makyajınızın kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmasını öneririz. Şimdi sizlere porselen makyaj nasıl yapılır onu anlatacağız.

Porselen makyajın ilk adımı olarak tüm yüz güzelce temizlenir. Hemen arkasından yüze bir temizleme işlemi uygulanır. Daha sonra makyaj bazı ile yüzdeki pürüzler giderilir.

Cilde uygun tonda olan bir fondöten yüze sürüldükten sonra, fondötenin sabitlenmesi için pudra kullanılır.

Eğer göz altı torbası gibi sorunlar varsa bir kapatıcı yardımıyla bu noktalar aydınlatılabilir.

Tamamlanan bu işlemlerden sonra tüm yüze, kulaklara ve dekolte bölgesine ışıltısız ve mat bir pudra sürülür.

Sonrasında porselen makyajın en önemli kısmı olan öne çıkmasını istediğiniz kısmınızın seçilmesi geliyor. Porselen makyaj bu tercihinize göre şekil alıyor.

Göz makyajının en önemli noktası kullanılması gereken göz farı bazıdır. Kullanılan bu baz göz makyajının kalıcığını yüksek oranda arttırmaya yarar.

Daha dolgun ve uzun kirpikler için tercih doğal görünümlü takma kirpikler olmalıdır. Kirpiklerinizi ortaya çıkartmak için ise simsiyah bir renge sahip rimel kullanmalısınız.

Allık seçiminizi doğal renklerden yana kullanmalısınız. Çünkü porselen makyajda ortaya çıkması gereken bölgeniz gözler veya dudaklar olmalıdır. Kullanacağınız doğal renkli allık ise bunu oldukça iyi bir şekilde sağlayacak.

Rujunuzu göz makyajınıza göre belirleyin. Eğer koyu tonlarda bir göz makyajı yaptıysanız, rujunuz doğal renklerde, açık tonlarda bir göz makyajı yaptırdıysanız, dudak renginizden bir kaç ton koyu ruj kullanmalısınız. Bu kullanım şekli göz makyajınız ile dudak makyajınızın birbirini dengelemesini sağlayacaktır.

Porselen makyajın son aşaması ise sabitleyici spreyin sıkılmasıdır. Bu sprey sayesinde makyajınız oldukça uzun bir süre akmadan yüzünüzde kalacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ