Porselen Makyaj Modelleri

Porselen Makyaj Modelleri

Porselen Makyaj Modelleri

Bugünlerde en çok konuşulan ve merak edilen bir makyajı olan porselen makyaj hakkında ve porselen makyaj modelleri hakkında sizlere bilgi verelim.

Porselen makyaj modelleri çok zahmetli ve zaman harcayan uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılması gereken bir iştir. Aynı zamanda çıkartılması da ayrı bir emek ve zaman harcanılması gereken iştir. Yani yapacak ya da yaptıracak iseniz mutlaka üç beş kere düşünün. Porselen makyaj modelleri ağır kapatıcıların kullanıldığı makyaj türüdür. Bu makyaj profesyonel kişiler tarafından en kaliteli malzemeler seçilerek ve kişiye özel olarak uygulanır. Genelde evlenecek gelin adaylarının gelin makyajı, tiyatro, dizi ve film oyuncularının en çok tercih ettiği makyaj türüdür. Günlük makyaj için kesinlikle tavsiye edilmez. Gün içinde güneş ışınlarının yüze vurmasıyla cilt ortaya tamamen çıkar ve bütün uygulamalar da böylece ortaya çıkacaktır buda kötü bir görünüm verir.

Porselen makyaj yüzde yaklaşık olarak 42 saat kadar kalıcılığını sürdürebilir. Terlemeye ya da sıcağa karşı akmayan sudan etkilenmeyen bir yapısı vardır. Makyajı yapmanın amacı ciltteki kusurları tamamen kapatmak ama bunu yaparken doğal malzemeler kullanarak doğal ama mükemmel bir görünüm elde etmek. Porselen makyaj yapmadan önce cildin mutlaka derinlemesine temizlenmesi peeling yapılması cildin ölü hücrelerden arınması gerekir ve ayrıca mutlaka sır ağda yapılıp yüzdeki tüm kıllar ve tüylerden arındırılması gerekiyor.

Porselen Makyaj Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ