Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir

Porselen Makyaj Malzemeleri Nelerdir

Günlük hayat için bir nebze kullanışsız bir makyaj çeşidi olan porselen makyaj, fotoğraf çekimleri, iş yemekleri, düğünler gibi özel günlerde oldukça iyi sonuçlar doğurmaktadır. Bu denli özel zamanlarda yapılan bu makyajın kusursuz bir şekilde görünebilmesi için tabi ki de kaliteli malzemeler kullanmaya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle bu yazımızda sizlere kullanmanız gereken porselen makyaj malzemeleri nelerdir onlardan bahsedeceğiz.

Porselen makyaj malzemeleri içerisinde pek kabul görmese de bu makyajı yapmaya başlamadn önce kullanılması gereken ilk malzeme sir ağdadır. Çünkü porselen makyaja başlanmadan onca cildin kusursuz derecede tüylerden arınmış olması gerekmektedir. Cildi pürüssüz kılmak için yapılan porselen makyaj sonrası, makyajın altında kalan tüyler bir süre sonra makyajın bozulmasına sebep olabilir. Bu da son derece istenmeyen bir durumdur.

Porselen makyaja başlandıktan sonraki aşamada ise en önemli iki malzeme kesinlikle fondöten ve pudradır. Porselen makyajda kullanılacak fondötenin kesinlikle sıvı fondöten olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü toz fondöten ile cilde porselen görünümünü vermek imkansızdır.

Porselen makyajda pudra tercihiniz kesinlikle mat ve transparan pudralardan yana olmalıdır. Çünkü parlak bir pudra porselen görünümünü de parlaklaştıracak ve bu da cildinizin yoğun ışık altında yağlıymış gibi görünmesine sebep olacaktır.

Porselen makyaj genel olarak ağır bir yapıya sahip olduğundan dolayı gözler bu makyaj türünde biraz geride kalabiliyor. Bu sebeple gözleri öne çıkarabilmek için açık renklerde yaptığınız göz makyajınızı mutlaka takma kirpiklerle desteklemelisiniz. Bu sayede gözleriniz porselen makyajınızın arkasında sönük bir şekilde kalmayacaktır.

Makyajın büyük bir bölümü tamamlandıktan sonra geriye dudak ve çevresi kalıyor. Koyu tonlarda yapacağınız bir ruj seçimi ile dudaklarınızı porselen makyajınızın gölgesinden çıkartıp rujunuzla aynı tonlarda bir dudak kalemi ile dolgun bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ