Pilates topu ile egzersiz

Pilates topu ile egzersiz

Pilates topu ile egzersiz

Vücudunuzu forma sokmak istiyorsanız pilates size yardımcı olacaktır. Hem sizi gençleştirecek hem de daha sıkı bir vücuda sahip olacaksınız. Hadi şimdi bir kaç pilates topu ile egzersiz hareketleri öğrenelim. İlk olarak karın kaslarını çalıştırmak için bir hareket anlatalım. Sırt üstü yere uzanıp, kolları yanlara açıyoruz. Topu bacaklarımızın arasına aldıktan sonra duruşumuz tamamlanıyor. Amaç topu yukarı ve aşağı hareket ettirmek.

En  Etkili Hareketleri Yapmak İçin

                Göğüs kaslarını geliştirmek için topun üstünde şınav çekin. Omuz bölgesini geliştirmek için topun üstüne yatın ve kollarınızı dirseklerden doksan derece kırık bir şekilde durun. Daha sonra kollarınızı yukarı aşağı hareket ettirin. Son olarak selülit giderici bir hareket anlatalım. Duvara sırtınızı verin ve topu duvarla aranıza koyun. Daha sonra sandalyeye oturur pozisyona kadar aşağı inin ve dik hale gelene kadar yukarı çıkın. Bu pilates topu egzersizleri ile artık daha sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.

                Pilates Yaparken Çok Dikkat Sağlanmalı

                Ama dikkat etmeniz gereken bir unsur var. O da hareketleri doğru bir şekilde yapabilmek. Sağlıklı bir vücuda sahip olayım derken kendinizi sakatlamanızı hiç istemeyiz. Pilates topu ile egzersiz hareketleri yapmak evde rahatlıkla yapacağınız sporlardan biridir. Son zamanlarda bayanlarımızın ev işlerinden vakit bulup yaptığı egzersizlerden biri olarak pilatesi seçerek çok doğru karar almıştır. Çünkü bu egzersizleri her yaştaki insanların yapması en doğru şeylerden biridir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ