Pastel Makyaj Nasıl Yapılır

Pastel Makyaj Nasıl Yapılır

Pastel Makyaj Nasıl Yapılır

Bugünlerde çok konuşulan, yapılması hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve de yaz aylarının gelmesi ile daha da çok merak uyandıran pastel makyaj nasıl yapılır konusu oluyor.

Pastel makyaj nasıl yapılır sorusunda aklımıza ilk gelen tabi ki pastel renkler olacaktır. Pastel renkler denilince aklımıza gelen maviler, ekrular, şeker pembeleri, fosforlu yeşiller ya da güneş sarıları olmalıdır. Makyaj için kullanılan bu renkler bizi daha çocuksu ve masum bir makyaj yapmamızı sağlamış olur.

Pastel makyaj nasıl yapılır;

  • İlk olarak makyaj için cildimizin temiz olması gerekir bunun için cilt tipinize en uygun cilt temizleme ürününü seçiniz. Cildinizi temizledikten sonra mutlaka nemlendirin.
  • Cilt nemini aldıktan sonra yapılacak iş makyaj bazımızı sürmektir. Makyaj bazı her makyaj için mutlaka uygulanması gereken bir üründür.
  • Makyaja fondöten ile başlıyoruz. Kullandığımız fondöten transparan bir fondöten olmalıdır ve kapatıcılık özelliği de olması gerekir.
  • Gözaltımıza ve gözün çevresine kapatıcı sürmeliyiz. Bu kapatıcı göz morluklarını, göz lekelerini ve de göz şişkinliklerini en aza indirecektir.
  • Göz makyajı için de göz renginize uygun tonlardaki pastel renklerini seçebilirsiniz. Gelin makyajı için de krem, vanilya ya da uçuk pembeler size en çok yakışacaktır. Gözlerinize istenirse eyerline ve kalem çekebilirsiniz. Ayrıca rimel de gözlerinize anlam katacaktır.
  • Dudaklarınıza da çok uçuk ve koyu olmayan yine pastel renkleri tercih ediniz.

Pastel Makyaj Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ