Örgü Kapüşonlu Hırka Modelleri

Örgü Kapüşonlu Hırka Modelleri

Örgü Kapüşonlu Hırka Modelleri

Kış mevsiminin soğuk geçmesi ile bayanlar ellerine şişleri, modelleri ve birbirinde güzel renk renk, çeşit çeşit iplikleri aldılar. Eşinizi kışın soğuktan korumak, yada bebeğinizi sıcak tutmak için çocuğunuzun kollarını, başını, boynunu soğuktan korumak ve sıcacık tutmak için sizlere birbirinden güzel örgü kapüşonlu hırka modelleri sunuyoruz.

Bu Hırkayı Nasıl Öreceğim?

Arka kısım:  ilk olarak 60 ilmek ile başlanması gerekir. Daha sonra 4 sıra düz bir sıra ters olarak örüp düz devam ederek 4 parmak genişliğinde örülecek sonra ise 3.2,1 olarak kesimi yapılacak yaklaşık 2 parmak kadar daha düz devam edilecek ve 12 sıra boyunca haraşo devam edilerek örgü işlemi sağlanacak.

Kapüşon kısmı:  ilk olarak yakadan ilmek alınır ve düz örgü şeklinde yaklaşık olarak bir karış kadar örülmesi sağlanıp, ilmekleri üçe bölümü sağlanarak ilk olarak 36 ilmek kesilir. Fakat ilk başta alacağımız ilmek sayısı 108 kadardır. Üçe böldüğümüz zaman 36 ilmek düşüyor. Kesilen 36 ilmekten geriye 72 tanesi kalıyor. Bu kalan 72 ilmek örülüp, diğer kısımda kalan bir 36 ilmek daha kesilir. Son olarak ortada 36 ilmek kalıyor. Kalan 36 ilmeği de 36 sıra örülmesi sağlanır.

Bu Hırkaların Modası Geçmiyor

                Yıllar geçse de örgü kapüşonlu hırka modellerinin örülmesi hanımlarımız tarafından devam ediyor. Birbirinden güzel örnekler, modeller örgülere, el işlerine tutkun bayanlar için yerini kimseye vermeyecek gibi duruyor. Ayrıca el işi örgünün modası hiç geçmiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. nur dedi ki:

    üstte 7 hırkanın örgü acıklaması varmı

BİR YORUM YAZ