Organik Beslenme

Organik Beslenme

Organik Beslenme

Hayatımızı ilerletebilmemiz ve sürdürebilmemiz için elbette ki beslenme ön koşuldur. Bu en temel ihtiyaçlarımız arasında yer almaktadır. Fakat biliyorsunuz ki günümüzde pek farklı şekilde beslenme türleri yer almaktadır. Beslenmemizi gerçekleştirirken bazı hususlara dikkat etmemiz gerekmektedir. Çünkü hayatımızı sağlıklı bir şekilde sürdürebilmemiz için bu çok önemli bir noktadır. Bu yüzden organik beslenme kavramında beslenme türlerinden yola çıkmamız gerekir.

Sizlerde biliyorsunuz ki organik beslenme, üretilen besinlerin, doğaya ve toprağa zarar vermeden, ürünlerin üretiminde kimyasal desteklere başvurmadan gerçekleştirilen ürünlerin tüketimidir. Yani organik ürün bu kapsamda üretilmelidir.Organik ürünler içerisinde kimyasallar bulundurmayan ve gerekli sertifikalara sahip olan ürünlerdir. Sizlerde bu ürünleri tüketmekle organik beslenme sağlamış olursunuz. Yani organik beslenme, doğal yollarla büyütülmüş ürünlerin bizler tarafından tüketilme işlemidir. Bu durumda içerisinde kimyasal bulunduran ve hormonlu ürünler, bizler için organik beslenme kapsamında yer almaz ve sağlığımızı tehlikeye atmak ile birlikte vücudumuza her hangi bir fayda sağlamayabilir.

Faydaları

  • Organik olmayanlara göre çok daha fazla faydalıdır.
  • Tatları daha lezzetli ve güzeldir.
  • Kokuları yeteri kadar iyidir.
  • Zinde ve sağlıklı olabilmemizi sağlar
  • Doğal yollar ile protein ve vitamin almamızı sağlar
  • Hastalıklardan doğal bir korunma yöntemidir.

Günümüzde genelde organik beslenme kapsamında, domates, salatalık, biber, yumurta, daha pek çok sebze ve meyve seçiminde dikkat edilmelidir. Zaten organik olup olmadığı renginden, kokusundan ve büyüklüğünden belli olabilmektedir. Bununla birlikte organik beslenme gerçekleştirebilmek için meyve ya da sebzenin kendi mevsiminde yemek zorunludur. Sizlerde kışın gidip de domates, salatalık tüketirseniz elbette ki organik olma şansı çok düşüktür hatta yoktur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ