Manikür Nasıl Yapılır

Manikür Nasıl Yapılır

Manikür Nasıl Yapılır

Maniküre başlamadan evvel eller ve tırnakların hazır hale getirilmesi gerekir.

Eğer tırnaklarınızda oje veya ojenin kalıntıları varsa manikür yapmaya başlamadan önce bir pamuk ya da kulak çubuğu vasıtası ile asetonla tırnaklar güzelce temizlenmeli, tırnaklar maniküre hazır duruma getirilmeli.

Temizlemiş olduğunuz tırnaklarınızı tırnak makası ile kare veya oval olacak şekilde kesin. Şayet tırnaklarınızın kısalmasını istemiyorsanız, çok ince bir şerit olarak kestikten sonra tırnaklarınızı törpü ile düzeltin. Törpüyü kullanırken iki yana doğru törpüyü sürttürmek yerine sadece bir yöne doğru sürtün. Böylelikle tırnaklarınızın daha erken kırılmasını önlersiniz.
Bir tasın içerisine ılık-sıcak su koyunuz. Suya lavanta yağı ya da yumuşatıcı krem koyduktan sonra yavaşça karıştırın ve ellerinizi suyun içine koyup 10 dakika süreyle bekletin.
10 dakika beklettikten sonra tırnak etlerinizi kontrol edin. Eğer etleriniz yumuşadılarsa bu etleri geriye doğru itin. Yaptığınız manikürün eğer daha güzel ve profesyönel ellerden çıkmış görünmesini istiyorsanız, ittiğiniz etleri almanızı öneririz.

Manikür Nasıl Yapılır
Tırnak etlerinizi güzelce aldıktan sonra besleyici yağlar ve el kremi ile ellerinizi iyice ovun.

Ellerinizi kremledikten sonra ellerinizin kurumasını bekleyin. Elleriniz kuruyunca oje sürmeden önce kesinlikle bir tırnak koruyucusu sürün. Tırnak koruyucusu, koyu renk oje kullandığınız zaman ojenin tırnaklarınızdan çok daha rahat çıkmasını sağlayacak hemde tırnaklarınızın sararmasını önleyecektir.

Ojeyi sürmeye tırnağınızın tam ortasından başlayın ve yana doğru yayarak sürün. Ojenin tırnağınızda daha kalıcı olmasını sağlamak için 2 defa sürmenizi öneririz.

Manikür Nasıl Yapılır video

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ