Makyaj Yapılışı

Makyaj Yapılışı

Makyaj Yapılışı

Her gün belki de birkaç kere tekrar tekrar yaptığımız ve kendimizi güzel hissetmek adına yapılan makyajı nasıl yapıyoruz. Doğru mu ne kadar doğru uyguluyoruz bunu makyaj yapılışı adlı yazımızda inceleyelim.

Makyaj yapılışı en çok yanlış yaptığımız ve doğru olduğunu düşündüğümüz konulardan biride makyaj konusudur. Herkes tabi ki kendiniz nasıl güzel hissediyorsa öyle makyaj yapmayı kendine uygun görüyor. Bizde genel olarak makyaj yapılışı nasıl olması gerektiğini kısaca sizlerle paylaşalım;

*makyaja öncelikle kendimizi hazırlamalıyız gerekli malzemelerimizi hazırladıktan sonra önce ellerimizi daha sonra da dişlerimizi fırçalayarak makyajdan en iyi sonucu alalım.

*cildimizi de makyaj öncesi hazırlamak için mutlaka temizlememiz gerekiyor. Bunun için cilt temizleyici tonikler işinizi görecektir.

*cildinizi temizledikten sonra mutlaka nemlendirilmesi gerekir. Uygun bir nemlendirici ile bu işlemi yapınız.

* nemini alan cilde makyaj öncesi makyaj bazımızı mutlaka uygulamamız gerekiyor.

*cilt tipinize en uygun seçeceğiniz fondöten ile makyajınızın yüz kısmına başlayınız. Her yere eşit miktarda uygulayınız.

* arkasından transparan bir pudra ile sabitleme yapınız.

* gözler için uygun renklerde far kullanarak farınızı uygulayın. İstiyorsanız gözünüze kalem veya eyerline uygulaması da yapabilirsiniz.

* göz bitince dudaklarınıza istenilen renklerde dudak kalemi uygulayınız arkasından rujunuzu fırça yardımı ile uygulayınız.

* makyajınızı tamamlamak için mutlaka elmacık kemiklerinize doğru allık uygulaması yapınız bu yüzünüzün gün boyu sağlıklı görünmesine neden olacaktır.

Makyaj Yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ