Makyaj Püf Noktaları

Makyaj Püf Noktaları

                         Makyaj Püf Noktaları

Makyaj püf noktaları makyajınızın daha güzel ve mükemmel görünüm almasını sağlayacaktır. Bunun için sizlere bazı makyaj püf noktaları verelim;

  • Fondöten sürdükten sonra keskin yüz hatlarına ya da daha net bir yüz şekline sahip olmak için burun çevrenize, alın çevrenize ve de dudak alt kısmınıza çene kısmınıza daha koyu renklerde bir fondöten uygulayınız. Fondöten uyguladıktan sonra üzeri açık sivilce izleri varsa ya da siyah noktalarınız varsa kapatıcı kullanın.
  • Dudaklarınızın daha dolgun ve çekici olmasını istiyorsanız ya da kusursuz olmasını istiyorsanız iki ton koyu renk kalemi dudak çizginize sürünüz öyle rujunuzu uygulayın. Daha kalıcı dudaklar içinde pudra sürünüz arkasında rujunuzu uygulayınız.
  • Eğer seyrek yapıda kirpikleriniz varsa daha da kalın ve dolgun bir kirpikler olsun istiyorsanız. Kirpiklerinizin dip kısmına siyah kalem uygulayın bu daha gür ve uzun kirpikler olmasına neden olur.
  • Far sürmeden önce far bazı kullanın ve ardından farınızı uygulayın. Ardından farınızı uygun renklerde uygulayın. Baz sürerek farınızın daha net ve güzel olmasını sağlar.
  • Gölgeli bir hava katmak istiyorsanız sürdüğünüz kalemi parmak uçlarınızla hafifi dokunuşlarla dağıtarak gölgeli bir göz makyajı elde edersiniz.
  • Alacağınız fondöten cilt tonunuzla mutlaka uyumlu olması gerekir. Eğer fondöten alacaksanız bunu elinizde ya da avuç içlerinizde denemeyin denemek için mutlaka boyun kısmınızı ya da yüzünüzdeki boyunla birleşen kemiğe uygulayın.
  • Makyaj püf noktaları tabi ki kişiye göre de değişiklik gösterir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ