Kına Gecesi Kıyafetleri 2018

Kına Gecesi Kıyafetleri 2018

Kına Gecesi Kıyafetleri 2018

Kına gecesi için kıyafet mi arıyorsunuz?

Kına gecesi kıyafetleri 2018 her yörede farklı şekilde olur. Geleneksel adetlerimizden olan kına gecesi için gelin adaylarımız farklı kıyafetler giyerler. Düğünde gelinlik kına da ise kınalık gece kıyafetleri 2018 alırlar. Kına elbisesi gelin olacak kız için önemlidir. Sonuçta gelin oluyor ve bir defa kına yakılacak. Kırmızı şekilde olan kına kıyafetleri ilden ile renk ve şekil değişimine uğramaktadır.

Bazı yerlerde bordo ve yeşil olarak da giyim olur. Genellikle tarz olarak aynıdır. Gelinin arkadaşları ya da yakın akrabaları da kına için gelinle aynı şekilde giyinerek kınaya fraklı bir hava katarlar ve eğlenirler. Başlarına kına için özel olarak hazırlanmış olan çiçekli ve tüllü olan taçları takarak çıkarlar. Kınadan sonra gelin kıyafetini çıkarır ve tekrar gelinliğini giyer çünkü o kıyafetler kınanın düğünden farklı olduğunu göstermeye çalışmak için yapılmıştır ve giyilmiştir. Öncesinden sadece geline kına yakılarak evlendirirlerdi ama zamanın değişiminden dolayı sadece kınayı yeterli bulmayanlar olduğu için düğünle kınayı bir arada yapmaya çalışırlar.

Eğlenceye eğlencenin katıldığı bu gece kıyafetlerin haricinde müziklerde dikkat çeker. Kına için özel öncesinden bağrı yanmış anaların ettiği türküler vardır ve varlıklarını günümüze kadar devam ettirebilmişlerdir.  Kına  gecesi kıyafetleri 2018 de bunlar olmakla birlikte her yerde bulunması mümkün olur ve maddi  yönden gelinlikle hemen hemen aynı olan bu kıyafetler erkek tarafını biraz masrafa girmesine neden olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ