Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır

Son günlerde bir moda haline gelen ve yeni yeni çıkan değişik diyetler listesine eklenen ketojenik diyet nasıl yapılır herkesin merakına yenik düşmesine neden oluyor. Bizde sizler için ketojenik diyet nasıl yapılır araştırdık ve bilgilerimizi aktaralım istedik.

Ketojenik diyet nasıl yapılır genel olarak anlatalım.

*karbonhidratın çok az alındığı bir diyettir.

* birçok hastalığında diyet sayesinde daha rahat ve huzurlu geçtiği ve özellikle şeker hastaları için en ideal zayıflama ve diyet olabilir.

*diyette sıfır ekmek tüketimi var bu yolla ekmeksiz yemek kavramı oluşturuluyor ve aynı zamanda bu kavramın yediğimiz yemekleri daha sağlıklı ve daha lezzetli bir biçimde yememize olanak sağlıyor.

* diyette kahvaltıya en yüksek önem veriliyor. Güne mükemmel ve doygun olarak başlamak için kahvaltının mutlaka olmazsa olmaz olarak tanımlanıyor.

* yemek tercihleriniz mutlaka et ile olmalı. Et genel olarak öğle yemekleri için vazgeçilmez bir protein sayılıyor.

* sebzelerin keşfedilmesi ve mutlaka sebzelerden hem sade pişmemiş hem de haşlama olarak yeme mutlaka olmalı ve öğrenilmesi gereken bir işlem olduğu diyettin prensiplerindendir.

* tatlı için sizlere olanak olarak bitter çikolata tüketmeniz tavsiye ediliyor. Tabi ki bir parça olacak şekilde.

* alkol tüketimi ve sigara gibi tüketimin en az olması gerekiyor diyete başlayanların mümkün olduğu kadar bunlardan uzak durması gerektiği belirtiliyor.

Ketojenik Diyet Nasıl Yapılır

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ