Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı

                        Kepçe Kulak Ameliyatı

Herkesin kulağının kendi anatomik yapısı, büyüklüğü ve kafa tasına yerleşim yeri ölçüsü  mevcuttur. Bu saydığımız maddelerden birinin uyuşmazlığı  varsa bu bir kulak şekil bozukluğudur.

Bazı kulak şekil bozuklukları iç kulak yapısındaki gelişim ile birlikte kendini gösterirken hasta duymayabilir. Fakat bazı durumlarda dış kulak yolu kapalı olup iç kulak bir problem olmayabilir. Bu nedenle çocuklarımızı  doğduğunda mutlaka bir  kulak burun boğaz  uzmanları tarafından detaylı bir şekilde incelenmesi gerekir. Okul öncesi dönemde   kepçe kulak ameliyatı yapılması gerekiyorsa mutlaka yapılmalıdır.

Çünkü  çocuklar o dönemde arkadaşları tarafından kötü ve çirkin  tepkilerle  karşılaşabilirler. Kepçe kulak ameliyatı  6 yaşından itibaren yapılması  gerekir. Bu dönemden önce yapmak uygun değildir .Çünkü  gelişim tam olarak 6 yaşından sonra tamamlanır.

Kepçe kulak ameliyatı yaklaşık olarak bir saat civarı yapılır. Hasta hemen ayağa kalkabilir. Kulağın arkasından yapıldığı için dikişler gözükmez ve çirkin bir görünüm olmaz. Kullanılan dikişler alınmaz  birkaç gün sonra tenisçi bandı adı verilen bant ile sarılır. Bu bant en az 4 hafta kadar  takılması gerekir. Ameliyat sonrası ağrı sızı olmaz  ama kanama riskinin önlemi önceden alınması gerekir. Ameliyattan belli bir zaman sonra yaklaşık bir aya yakın bir dönem sonrası hasta dilerse  küpe  takabilir. Fakat erken dönemde piercing  gibi  kıkırdağa zarar verebilecek  ve  iltihaba neden olacak bu malzemelerden kaçınmak gerekir. Operasyona yönelik birçok güzel kuruluş bulunmakta olup fiyatları değişkendir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ