Kan Grubuna Göre Diyet Listesi

Kan Grubuna Göre Diyet Listesi

   Kan Grubuna Göre Diyet Listesi

Kan grubuna göre diyet listesi nelerdir cevaplamadan Önce kan gruplarını tanıyalım ve kan grubuna göre diyet listesi hakkında biraz bilgi aktaralım. Biz bu yazımızda sizlere kan grubuna göre diyet listesi yerine kan gruplarının genel özelliklerini ve hangi kan grubunun ne yemesi ya da ne yememesi gerekiyor bunları inceleyelim.

A Grubu için bilgiler:  Bu grup tarihte bilinen ilk ve veteryanlardır. A grubu üyeleri sindirim sistemleri duyarlıdır. Sebze ağırlıklı beslenmeleri gerekir. Diyabet oranı fazladır. A grubu batık türlerini, ananas, erik, kayısı, kuru erik, limon, kabak çekirdeği, zeytinyağı ve peynir bolca tüketebilir. Fakat dana eti, krem peynir, domates, siyah çay, ketçap ve turşudan mümkün olduğu kadar uzak durmalı.

B grubu için bilgiler: Sindirim sistemleri duyarlı, esnek beslenme yöntemi ile beslenebilirler. Süt ve süt ürünlerini fazlaca tüketirler. Keçi, koyun etleri, erik, karpuz, karnı bahar, mantar, Yeşil çay, kuru fasulye| ve çikolata tüketin. Fındık, çavdar, bulgur, nohut, avokado ve koladan uzak durun. AB grubu için öneriler: A-ve B grubunun karışımı olarak her iki grubun da özelliklerini taşır. Sindirim sistemleri oldukça duyarlıdır. Hindi, beyaz peynir, yoğurt ananas, kiraz, erik, vişne ve maydanoz tüketirler. Kuru fasulye, yerfıstığı, mısır nişastası ve ketçap yememeli.

O grubu için öneriler: et yemeği çok severler. sindirim sistemleri oldukça sağlamdır. Fakat ülser riski fazladır. Dara eti, yer elması, ıspanak, marul, pancar, yeşil çay tüketirler ve uzak durmaları gereken avokado, pırasa, turşu, kestane gibi besinlerdi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ