İspanyol Paça Modelleri

İspanyol Paça Modelleri

İspanyol Paça Modelleri

Kış süresince moda dünyasında hakimiyet süren 60’ların ardından, sıra sonraki 10 yıllık döneme 70’lere geldi. “Çiçek çocuk” stilinin olgunlaştığı bu döneme ait trendlerden birisi var ki o tahtı hiçbir zaman sallanmasa da altın çağını yaşadığı zamanlarda kadın-erkek, büyük*küçük herkesi etkisi altında bırakıyor. Derek Lam’ın podyumunda ağırbaşlı renklerle, Victoria Beckham’da çiçekler ile, Emilio Pucci’de etnik kombinler ile, yani 2018 ilkbahar/yaz koleksiyonlarıyla hemen her markada kendine göre bir yer bulan İspanyol paçalardan söz ediyorum. Bahar gardırobunuzu yenilemek için hazırlıklara başladıysanız eğer listenin başında kesinlikle onlar olmalı.
Stil ipuçları
-Sezonun İspanyol paçaları 70’lerde onları giyenlerin “Biz köşeyi dönerdik, paçalarımız bizden sonra dönerdi” gibi esprilerle anlattığı kadar geniş değil; dizin birazcık altından itibaren hafifçe bollaşan modelleri tercih ediniz.
-Bu tür paça modelinin uzun ve ince bacaklarda çok iyi durduğuna şüphe yok. Fakat doğru giyildiğinde bacak boyunu biraz daha uzun gösterme gibi marifetleri de var. Eğer boyunuz yeteri kadar uzun değilse düz tabanlı ayakkabılardan kaçının ve paça boyunuzun ayakkabılarınızı neredeyse tamamen saklayacak kadar uzun olmasına dikkat edin.
-70’lerin ruhuna tam olarak ayak uydurmak için dönemin en önemli ikonlarından Jane Birkin’den örnek alabilirsiniz. Sade beyaz tişörtler, tunikler ve de hasır çantalar Birkin’in bol paçalı pantolonlarına sık sık eşlik eden parçalardı.
-Eğer pantolonunuzun kumaşı ince bir dokuda ise bu paça modeliyle derli toplu görünmek biraz daha zor olabilir. Özellikle ince dokulu kumaşlarda tercihinizi yüksek belli ve üst bacakları saran modellerden yana kullanın.

İspanyol Paça Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ