İşlemeli Yelek Modelleri

İşlemeli Yelek Modelleri

İşlemeli Yelek Modelleri

Bayanların örgüde en çok ördükleri eşyaların başında şüphesiz ki yelekler gelmektedir. Genellikle bebekler ve kendileri için yelek örülür. Yelek modellerinde ise en güzel gözüken modellerden birisi de işlemeli yelek modelleridir. Bebeklerin yeleklerini daha dikkat çekici ve renkli hale getirmek için, bayanların yeleklerini ise daha estetik hale getirmek için işlemeler bolca kullanılır.

Yelek İşlemesi

Bu yüzden de yelek işlemeleri çok daha aranan modeller arasındadır. Yelek işlemesi denildiğinde akla ilk gelen şey şüphesiz ki iğne ile yapılan işlemelerdir. İğne ve iplik yardımıyla yelek üzerine yapılan çizimler adeta bir sanat eseridir. Ancak bu iş biraz tecrübe ve fazlasıyla yetenek ve hayal gücü istemektedir. Bebek ve çocuk yelekleri için doğa resimleri çokça kullanılır. Bunun yanı sıra gülen yüzler, hayvan figürleri ve nadir de olsa güneş figürü ve bebek figürleri bolca kullanılan işleme modelleridir.

Kadın Yelekleri

Kadınların yelekleri için ise genellikle çiçek figürleri tercih edilmektedir. İğne ile işleme yaparak istediğiniz yeleğe istediğiniz şeyi yapmakta özgürsünüz. Bu sayede yeleğiniz hem daha süslü hem daha çekici hale gelmektedir.

İşleme yöntemi yalnızca örgüde değil eskimiş ve pörsümüş kıyafetleri değerlendirme işinde de bir harikadır. Bir kısmı sökülmüş ya da zedelenmiş kıyafetlerin o kısımlarına işlemeler yapılarak ortaya çok güzel tasarımlar çıkarmak elbette ki mümkündür. Siz de en kısa zamanda işlemeli yelek modellerine bir göz atın.

İşlemeli yelek modelleri galerisi :

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ