Hamilelikte Çatlaklardan Nasıl Kurtulunur

Hamilelikte Çatlaklardan Nasıl Kurtulunur

            Hamilelikte Çatlaklardan Nasıl Kurtulunur

Hamilelikle beraber çoğumuzun karın bölgesinde mutlaka çatlak vardır. Şimdi biraz bu konuyu açalım hamilelikteki çatlaklardan  nasıl kurtulabiliriz bundan bahsedelim.

  • Bol bol su içmeli su cıldın nem dengesini korur çatlamalari engeller.
  • karın bölgesini nemlendirmek kuruluğu önlemek.
  • varsa uygun kremler kullanmak.
  • hamilelikte sürekli yüzünüzun ve ellerinizin kurduğunu  hissediyorsaniz  sizde de çatlak  oluşma riski  fazladır. Bu yüzden su içmeye özen gösterelim mutlaka günde 8 bardak su için.   Uzmanlara göre çatlakların  çoğu  genetikdir ve bazısının  iç karnını  büyük  olduğunu  bu yüzden çatlak olusmadigini, iç karnı küçük olanların da çatlakların fazla olacağını belirtiler. Biz  kadar ugrasirsak  ugrasalim  olusacaksa  mani  olamayız ama yine de   önlemini  almamız  gerekir.

Hamilelikteki  çatlaklardan  nasıl kurtuluruz bunun bir başka yöntemi de doğal olmayan bazı  yöntemleri.

  • lazer yöntemi : cildin üst kısmını soyarak altından taze yeni canlı bir cilt çıkması için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem derinin altından yeni ve taze bir deri çıkar. Bu yöntem eğer başka yöntemlerle  desteklenir ise  başarılı  sonuçlar  elde edilir.
  • reflexoterapi : Çatlaklar görevini yerine getirmeyen hücrelerden oluşmaktadır.  Bu nedenle bu işlemde oradaki hücreleri  harekete geçme işlemidir. Cansız hücreleri canlı hale getiren  bir yöntemdir.

Hamilelikteki çatlaklardan nasıl kurtuluruz bunun için bir kaç tarif verelim.

  • keten tohumu yağı _ ● kakao yagi● Melisa yağı ● badem yağı ● kantoron yagi● çörek otu yağı ● portakal yagi ●zeytinyağı malzemeler karıstıralım  hepsini  istenilen ölçülerde  koyup  koyu  renk cam kavanoz  da saklayabilirsiniz. Çatlak olan bölgelere  masaj yaparak uygulamalıyız. 1 saat bekletelim ve istersek gece yatarken  yapıp  uyuyadabiliriz. Haftada bir iki kere  yapılmalıdır.
  • yumurta akı : yumurta akı çatlakları önleyen doğal bir yöntemdir masaj yaparak uygulayınız.
  • aleovera jeli: yine jeli masaj yaparak sürebilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ