Hamilelik Kaç Hafta Sürer

Hamilelik Kaç Hafta Sürer

Hamilelik Kaç Hafta Sürer

Hamilelik son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır. Hamilelik kaç hafta sürer diye merak ediyorsanız ; hamilelik süresi normal şartlarda kırk hafta ile kırk iki hafta arası sürer. İlla kırk hafta sürecek diye bir koşulda söz konusu değil. Genellikle bebekler otuz yedinci haftalar ile kırk birinci haftalar arasında dünyaya gelmektedirler. Doktorumuza da hamilelik kaç ay sürer diye sormak yerine hamilelik kaç hafta sürer diye sorarsak daha net bilgiler alırız. Günümüzde anne adayının hamileliğinin riskli geçmesi yada planlı sezeryan gibi durumlarda bebekler daha erkende dünyaya gelebiliyor.

Bebek kendi gelmek istemedikten sonra ,otuz dokuzuncu haftayı muhakkak ki beklemek gerekiyor. Uzmanların yaptığı araştırmalarda bebeklerin otuz dokuzuncu haftada akciğerlerini gelişimini tamamladığı kanıtlanmıştır fakat annenin yada bebeğin hayati tehlikelerinin söz konusu olduğu, bebeğin muhakkak ki dünyaya gelmesi kararlaştırıldığı durumlarda otuz dördüncü haftadan itibaren akciğerleri geliştirmek için tedaviler mümkündür. Bebeğin kırk ikinci haftayı doldurup hala dünyaya gelmediği durumlarda, anne adayı ve bebek için tehlike yaratmaması açısından anne adayı kontrol altına alınmalıdır.

Bebeğin gelişim sürecinde farklı evreleri bulunmaktadır. Örneğin ilk iki ay anne herhangi bir şekilde rahatsızlık hissetmezken üçüncü ay ve dördüncü ayında aşırı derecede mide bulantısı ve iştahsızlık sorunu çekebildiği gibi aynı zamanda belirli yiyecek gruplarına da yönelmektedir. Özellikle tekilci besin tablosunda yalnızca et ile beslenen hamileler olduğu gibi etten tiksinerek yalnızca sebze odaklı beslenen annelerde bulunmaktadır.

Hamilelik Kaç Hafta Sürer

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ