Hamilelik Çatlakları

Hamilelik Çatlakları

Hamilelik Çatlakları

Tebrikler hamilesiniz. Artık dünyaya gelecek olan bebeğinin içinde büyümense tanık olan bi anne adayısınız.Hamilelikle birlikte başta hormonlarınız omlmak üzere vücudunuzda bir çok değşikliller olacaktır. Mideniz bulanacak, baş dönmeleri halsizlik durumları yaşıyor olablrsnz. İlk aylarda kilo vermiş bile olabilirsiniz. Fakat bedeninizde yavrunuz büyüdükçe sizde yavaş yavaş kilo alacaksaınız.  Hamilelik döneminde Anne adaylarının çoğu on kilo ile on altı kilo arasında kilo alırlar.

Hamilelikte alınan kilolardan ötürü  vücut derisinde bazı bölgelerde ayrılarak çatlak görüntüsü oluşturabşilirler. Her anne adayının karnındA çatlak olacak neya her anne adayın karnnda çatlak olmayack diye bir şey söz konusu olamaz. Bu tamamen vücudun yapısıyla alakalı, derinin esnekliğiyle alakalıdır.  Hamilelik döneminde alınan bazı önlemlerle hamilelik çatlakları en aza indirgenebilir.

Yavaş ve düzenli kilo alımı, ani kilo alımından kaçınmak, bol su içmek, vüvudu badem yağı, bebe yağı, kakao yağı, zeytin yağı  gibi yağlarla yağlamak, uygun nemlendiriciler kullanarak derinin esnekliğini arttırmak, hafif egzersizler yapmak hamilelik çatlakları oluşumunu en aza indirecektir. Çatlaklar oluştuktan sonra asla deri eski halini almaz. Fakat çatlakların doğumdan sonraki o kırmızı halinde  müdahale edilirse çatlak görünümü biraz hafifletilebilir. Krem tedavisi ve bçlgenenin tüoparlanması için lazer tedavisi uygulanmaktadır.

Hamilelik Çatlakları hamilelik sürecinin ilk safhalarından doğrum sonrası bir yıl dahil olmak üzere kullanacağınız kremlerle neredeyse tamamen yok olmaktadır.

Hamilelik Çatlakları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ