Güzel Makyaj Nasıl Yapılır

Güzel Makyaj Nasıl Yapılır

Güzel Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj, bir kadını çekici klan en önemli unsurlardandır. Her kadın kendisini güzel hissetmek ister, bu sebeple de yürüyüşe çıkarken bile hafif bir makyaj yapma ihtiyacı duyar.  Peki güzel makyaj nasıl yapılır ve güzel makyajın ip uçları nelerdir?

Güzel makyaj yapabilmenin en büyük sırrı makyajı yüzünüzün şekline göre yapmaktır. Yüz şeklinize göre şekillendireceğiniz bir makyaj sizi oldukça çekici ve alımlı gösterebilir.

Güzel makyajın nasıl yapılacağı konusuna rimelin nasıl sürülmesi gerektiğini anlatarak başlayalım.

Rimel gözleri açığa çıkarmaktaki en büyük yardımcılardandır. Eğer kirpikleriniz uzunsa kullanmanız gereken rimel mutlaka şeffaf olmalıdır. Rimel kirpiklerin uç kısmına sürülüp yukarı doğru çekilmelidir. Bu kirpiklerinizin olduğundan kıvrık ve uzun görünmesini sağlayacaktır.

Rimelden sonraki en büyük yardımcı göz kalemidir. Göz kalemi gözlerinizin ortaya çıkartmaya yardımcı olur. Göz kalemi alt göz kapağının iç tarafına çok yoğun olmayacak şekilde sürülmelidir. Bu gözlerinize daha çekici bir görünüm kazandıracaktır.

Rimel ve göz kaleminden sonraki en önemli unsur eyeliner’dır. Eyeliner seçimi akmayan ve kaliteli eyelinerlardan yana yapılmalıdır. Göz şakaktan çekilerek esnetildikten sonra tek hamlede sürülmelidir. Aldığınız eyeliner’a ait kalem ne kadar sivri bir uca sahipse o kadar iyidir.

Gözlerden sonra bir kadını güzel kılan en önemli unsur dudağın ön plana çıkmasıdır. Dudağı ön plana çıkartmak için kullanılacak başlıca kozmetik ürünü ise rujdur. Rujun rengi makyajın geri kalan kısmına bakılarak tercih edilmelidir. Eğer göz makyajınız koyu tonlarda ise seçeceğiniz ruj açık tonlarda, göz makyajınız açık tonlarda ise rujunuz daha koyu tonlarda olmalıdır. Koyu tonda bir göz makyajına koyu tonda bir ruj tercihi yaparsanız yüzünüz oldukça yoğun renkler içinde boğulacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ