Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük yüz bakımında ki amaç cildin nefes almasını sağlamaktır. Gün boyu yüze yapışan tozlar gözeneklerin tıkanmasına neden olur ve sonucunda cilt nefes alamaz. Günlük yüz bakımı nasıl yapılır? sorusuna burada cevap vereceğiz. Günlük yüz bakımı aksatılmadan yapılması halinde, ciltte oluşan erken yaşlanma belirtileri, siyah nokta ve kırışıklıklar gibi sorunlar kalmaz.

  • Yüzünüzde makyaj ya da makyaj kalıntısı olmasa dahi yüzünüzü kaliteli bir yüz temizleme jeli ya da yüz temizleme köpüğü ile temizlemelisiniz. Kullanacağınız temizleme jeli ya da köpüğü yüzünüzdeki gözenekleri açacak ve aynı zamanda yağ dengesin de sağlayacaktır. Arkasından ise yüzünüzde kalan kalıntıları tam olarak temizleyebilmek için temizleme sütü kullanmalısınız. Temizleme sütü daha akışkan bir kıvama sahip olduğu için kolay bir temizlik sağlayacaktır.
  • Şimdiki işlem ise yüzünüzdeki açılmış gözenekleri sıkılaştırmaya yarayan tonik ile cildinizi silmektir. Tonik uygulamasını yaptıktan sonra cildinizdeki gözenekler sıkılaşıp akne ve siyah nokta sorunu yaşamanıza engel olacaktır. Kullandığınız tonik yüzünüzde az miktarda kurumaya sebep olabilir. Bu yüzden en son işlem olarak su bazlı nemlendiriciler kullanmalısınız. Su bazlı nemlendirici tercih edip uygulamanız halinde akne problemlerinin de önüne geçmiş olacaksınız.
  • Tüm bu uygulamaları her gün rutin olarak yapmanız halinde daha duru bir yüz elde etmenizi sağlayacaktır. Temizlenmiş ve sağlıklı bir ciltte gözenekler daha sıkı ve cildin her bölgesindeki cilt rengi tonu aynıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ