Gelin Makyajı

Gelin Makyajı

                          Gelin Makyajı

En özel ve güzel olması gereken ö muhteşem güne nasıl hazırlanıyorsunuz. Tabi ki büyük bir heyecan ile olacaktır. Aslında bu heyecanı hafifletmek ve önlemlerinizi almak sizin elinizdedir. Bu yazımızda gelin makyajı nedir ve nasıl yapılması gerekir gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Gelin makyajı her evlenecek bayan için gelinlik kadar önemli olmalıdır. Mutlaka gelinlik provalarına gider gibi makyaj için de önceden provalara gidilmeli olumlu olumsuz bütün sonuçlar değerlendirilmelidir. Provalarda makyajınız yapılır iken mutlaka gelinliğiniz ya üzerinizde ya da yanınızda bulunmasına özen gösterin ki gelinlik ve makyajınız arasında uyum olsun. Aksi halde gelinliği giydiğinizde makyajınız gelinliğinize uygun olmayabilir bu da o özel günde moralinizi bozabilir. Bunların yaşanmaması için mutlaka önleminizi önceden alın. Gelin makyajı aslında gelinliğinizin modeline göre, eşinizin giydiği kıyafete ya da düğünün yapılacağı mekana göre de değişecektir.

Gelinlik modeliniz straplez ise mutlaka makyajınızda uyum olmalıdır. Fondöten seçimiz çok önem taşıyacaktır. Çünkü boynunuz ve göğüs dekoltenizde asıl ten renginiz ortaya çıkacaktır. Bu nedenle seçim yaptığınız fondöten ve ya pudra mutlaka cilt tipinizle ve cilt tonunuzla birebir aynı olmalıdır. Dudaklarınıza kırmızı ruj ve tonlarını sürmekten çekinmeyin. Eğer türbanlı bir gelinliğiniz var ise makyajınızda yüzünüzü ön plana çıkaracak şekilde olmalı fakat çok koyu ve sert renkler kullanılmamalıdır. Allık ve rujunuz tazelemek için sürekli yanınızda bulunmalıdır.

Gelin Makyajı:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ