Evde Spor Hareketleri

Evde Spor Hareketleri

Evde Spor Hareketleri

Çoğu insan sağlıklı olmak ve zayıflamak için spor salonlarını kullanmaktadır. Fakat olanakları var olmasına rağmen bunu yapamayan insanlarda mevcuttur.  Evde spor hareketleri ile beraber hem spor salonlarına çok fazla para vermekten kurtulup hem de evde daha kısa sürede formda kalmak mümkündür.  Spor salonlarına büyük bir hevesle kaydolup ardından üşenmek özellikle ülkemizde pek yaygın görülür. Ayrıca yalnızca spor salonlarına ödenen paranın dışında, egzersiz yapmak amacı ile spor salonlarında giymek için ayrıca spor ayakkabısı da alınması maddi açıdan insanları zorlayabilmektedir.

Evde Spor

Peki, evde spor yapmak mümkün müdür? Kısa zaman aralıklarında ve düzenli olarak yapıldığında mümkündür aslında. Spor yapmaya önem veren kişiler, sağlığa yapacağı katkıları düşünerek istedikleri zaman istedikleri yerde spor yapabilirler. En önemli nokta  da ise devamlılığın sağlanması bulunuyor. Her gün evde 20 dakikalık sürelerle, spor salonlarına gitmekten daha çok yarar sağlayabilirsiniz.

Ne Gibi Sporlar Yapılabilir?

İlk olarak evinize yakın bir yerde bir koşu parkuru belirleyebilirsiniz. Spor salonlarının tersine daha temiz havada yürüyüş yağmak sadece fiziksel değil mental açıdan da oldukça yararlıdır.  Diğer bir tür olan evde spor hareketleri arasında yer alan çömelme hareketidir. Ellerinizi kontrol ederek bu hareket esnasında öne doğru bağlayıp bir sandalye ye oturuyor gibi eğilip kalkılarak yapılmaktadır. Oldukça kolay bir harekettir.  8 defa bu hareketi yapın her gün daha sonra isteğinize göre arttırabilirsiniz.  Bu gibi harekeleri yaparken daha az bir yoğunlukla başlanıp  daha sonraki zamanlarda süre ve zamanı durumunuza göre arttırabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ