El İşi Hırka Modelleri

El İşi Hırka Modelleri

El İşi Hırka Modelleri

Bayanlar olarak hep bir tarafımız örgüden yana olmuştur. İllaki küçükken birkaç tığ, iğne deneyimlerimiz olmuştur. Bir yandan söker bir yandan örmeye çalıştığımız zamanlar oldukça fazla olmuştur. Durum böyle olunca aileden de gelen bir ilgi sonucunda el işi hırka modellerini takip eder olduk. İster kendi modelimizi oluşturalım istersek de dergilerden, örgü kitaplarından değişik modellerden kopya çekerek bir şeyler ortaya çıkarmaya çalışırız.

Eskisi Gibi Sıkıcı Değil

                Bu işler gençler arası sıkıcı ve çok klasik görünürdü eskiden. Bırakın örmeye çalışmayı kızlarımız örülmüş kıyafet bile giymek istemezlerdi. Sebebi de modern olmamasıydı. Fakat günümüzde o kadar harika modeller firmalar tarafından piyasaya sürülüyor ki insanlar yani gençler ister istemez bu işten hoşlanmaya başlıyorlar. Sadece kızlar da değil kış sezonunun olamazsa olmazı haline gelen el işi hırka modelleri sayesinde gençlerimizin içi ısındı adeta.

Doğru Tercih

                Kimileri hala kalın kıyafet diye ortalarda gezinirken kimileri de modern el işlerine merak sardı çoktan. Artık o kadar güzel ve modern bir şekilde yapılıyor ki bu işler sıkıcı değil hatta oldukça hareketli desenler bir nevi halı gibi işleniyor iplerle. Bunu tek renk olarak düşünmeyin o kadar farklı ip çeşitleri, ip renkleri var ki arasından tercih yapmakta zorlanırsınız bile. El emeği ninelerimizin ördüğü işler artık modanın yanında yerini alıyor. Kolay gelsin örgü âşıklarına.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ