Egzersiz

Egzersiz

Egzersiz

Sağlıklı yaşam için en koşullar arasında elbette ki spor ve egzersiz hareketleri gelmektedir. Eğer ki sizlerde hayatınızı sağlıklı bir yaşam ile devam ettirmek istiyorsanız bu hareketleri her gün kısa kısa tekrar ederek daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Hem kilo vermenize yardımcı olacak hem de aşırı şekilde kilo almanızı engelleyecektir. Her gün düzenli bir şekilde egzersiz hareketler yaparak sizlerde istediğiniz sonuçlara kendi evlerinizde bile ulaşabilirsiniz.

Spor Salonlarına Gerek Yok

Çoğumuz egzersiz yapabilmek için spor salonlarını gün yüzüne çıkarmaktadır. Spor salonuna gitmeye vaktim yok o yüzden de spora bir türlü başlayamıyorum diyen hem bayan hem de erkekler, maalesef kendilerini kandırmaktan başka hiç bir şey yapmamaktadır.

Biliyorsunuz ki artık günümüzde internet kullanımı oldukça yaygın şekilde seyir etmektedir. İnternet ortamında pek çok egzersiz hareketine görsel olarak ulaşmak mümkündür.  Yani sizlerde spor salonlarını bir bahane olarak görmek yerine, evlerinizde kendi imkanlarınız ile spor yapmaya başlayabilir ve sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirsiniz.

Hareketler Nelerdir?

Egzersiz hareketleri arasında pek çok farklı hareket sizler için yardımcı olabilir. İlk olarak bacak kaslarınızı mı çalıştırmak istiyorsunuz yoksa karın kaslarınızı mı çalıştırmak istiyorsunuz bu konuda karar verebilirsiniz. Tüm spor hareketleri sizlere bir egzersiz olacaktır. Yürümek bile bir egzersiz olarak sayılabilir. Sizlerde bu hareketleri uygulayarak daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

  • Mekik
  • Şınav
  • Bacak kaslarınızı çalıştırmak üzere bir küçük top bulundurmanız yeterli olacaktır. Bu topu ilk olarak dizlerinizin arasında sıkıştırarak ve sonra bileklerinizin arasına alarak ayaklarınızı yukarı dikecek şekilde sağa sola götürebilirsiniz. Bu da sizlerin bacaklarınızda etkili olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ