Egzersiz Nedir

Egzersiz Nedir

Egzersiz Nedir

Spor amacı ile yapılan hareketlerin tümüne egzersiz diyebiliriz. Egzersiz, fiziksel olarak yapılan aktiviteler olarakta tanımlanabilir. İskelet kaslarının bazı kasılmalar sonucu ile üretilmekte olan, bazal düzey üzerindeki enerjiyi harcama gereksinimi bulunduran bedensel hareket diye de tanımlayabiliriz. Yani egzersiz nedir diyecek olursak pek çok şekilde tanımlanır. Bedensel ve ruhsal pek çok egzersiz bulunmaktadır. Her yaptığınız hareketi de egzersiz olarak tanımlayabilmemiz için spor amacı ile gerçekleştirmek gerekmeyebilir. Çünkü yolda yaptığımız bir yürüyüş bile egzersiz kapsamında sayılmaktadır. Neden diyecek olursanız, yürüyüş yaparken pek çok kas grubu kasılmakta ve gelişmektedir. Bu da egzersiz yapmış olmanızın içerisinde yer almaktadır.

Günümüzde pek çok egzersiz programı hem bayanlar hem de erkekler için uygundur. Genellikle zaten egzersiz hareketler bayan ve erkekler için aynıdır. Yani aralarında pek bir fark yoktur. Belki de tek fark olarak, yapılma sıklığı, ağırlıkların değişkenlikleri olabilir. Sizlerde egzersiz nedir ve amacı nedir öğrenmek için okumaya devam ediniz.

Egzersizlerin Amacı

Yapılan egzersizlerin elbette ki bir amacı bulunmaktadır. Oksijen dağılımının süreçlerini düzene bindirmek ve her şeye karşı daya dayanıklı olmak, vücutta bulunan yağ oranlarını azaltmak ve fazla kilolardan kurtulmak, kasları geliştirmek ve eklem hareketlerini düzenlemektir. Bu amaçlar doğrultusunda yapılan pek çok egzersiz hareketi de bulunur. Bunlardan da eklenen görsel öğelere göz atarak detaylara ulaşabilirsiniz. En iyi bilgi elbette ki görsel öğelere göz attığınızda ortaya çıkacaktır. Bu yüzden detayları inceleyebilir ve videolara göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ