Egzersiz Müzikleri

Egzersiz Müzikleri

Egzersiz Müzikleri

Müzik ruhun gıdasıdır derler. Doğru mudur tartışılır ama şöyle bir gerçek vardır ki, insan dinlediği şarkının etkisinde kalabilmektedir. Bazı şarkıları dinlerken hüzünlenebildiği gibi, bazı şarkılar da bazı duyguların kabarmasına neden olmaktadır. İşte yapmak istediğimiz işe göre ve ruh halimize göre farklı müzikler dinleriz. Müzik yapmanın tarzı olur, dinlemenin tarzı olmaz. Hiç sevmiyorum diyen biri bile o sevmediği müzik türünü dinler ve buna kendisi bile şaşırır.

Hele bir de spor yapıyorsanız

Sağlıklı kalabilmek, kilo vermek ve vücut geliştirmek için yapılan egzersiz hareketleri uzun bir zaman alan aktivitelerdir. Uzun olmasının yanında bir de yorucu olması egzersiz programlarını epey sıkıcı yapmaktadır. Koşu bandında saatlerce koşup da olduğunuz yerden bir adım bile ilerleyememek ve sadece ileriye boş boş bakmak kişiyi sıkacaktır. Dolayısıyla egzersiz yaparken sizi çalışmak için motive edecek egzersiz müziklerine ihtiyacınız vardır. Bu müzikler sizi çalışmak için aşka getirecektir ve siz de daha istekli şekilde çalışabileceksiniz.

Mümkün ise hareketli müzikleri seçin

Egzersiz yaparken sizi motive edecek ve aşka getirecek egzersiz müzikleri dinlemek isterseniz bu müziklerin hareketli ve yüksek tempolu olmaları gerekir. Çünkü oldukça durgun ve yavaş bir şekilde ilerleyen müzikler size isteklendirme katmadığı gibi bütün enerjinizi de alacaktır.

İsterseniz kendi seçtiğiniz egzersiz müziklerini listeleyebilirsiniz veya internet ortamında video ve müzik paylaşım sitelerinde önceden sizin zevkinize uygun olarak hazırlanmış listeleri de tercih edebilirsiniz.  

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ