Doğal Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?

Vücudumuzda en hassas bölge yüzümüzdür. Yaş alımları, hava şartları hatta yaşadığımız strese bile en erken tepkiyi yüzümüz vermektedir. İşte bu nedenle en fazla bakımı, dikkati ve özeni de isteyen bölgemiz yüzümüzdür. Bu yazımızda doğal yüz bakımı nasıl yapılır, en küçük ayrıntılarıyla bahsedeceğiz.

İşte sırasıyla doğal yüz bakımı hakkında bilmeniz gerekenler;

  • En az haftada bir defa peeling yapmak. Peeling için doğal peelingler ilk tercihiniz olmalı. En basit örneği ile 1 yemek kaşığı irmik ile 1 yemek kaşığı gül suyunu karıştırarak kendi doğal peelinginizi hazırlayabilirsiniz. Cildinize oval hareketler ile uygulayarak hem siyah noktalarınızdan kurtulursunuz hem de yüzünüzdeki ölü derileri atarak yüzünüzün hava almasını sağlamış olursunuz.
  • Her sabah ve akşam cildinizi yıkadıktan sonra yağlı olan bölgeleri tonik ile geçip yağlı görünümü azaltmalısınız. Uygulayacağınız en doğal yöntem ise gül suyudur. Eğer cildim aşırı yağlı diyorsanız elma sirkesi kullanabilirsiniz.
  • Yüzünüzü temizledikten sonra, yüzünüz yağlı da olsa kuru da olsa mutlaka nemlendirmelisiniz. Nemlendirmek için en doğal yöntem ise aleo vera jelidir. Eğer cildiniz çok hassas ise aleo vera en doğru tercihiniz olacaktır.
  • Yüzünüz için bir diğer doğal bakım yöntemi ise yüzünüze masaj yapaktır. Bu sayede kan dolaşımı artacağı için yüzünüz daha canlı ve dinamik gözükecek ve erken sarkmalardan ve kırışmalardan korunacaksınız. Aynı zamanda yüzünüzü gerdirme hareketleri yaparak da sarkmaları ve kırışıklıklara engel olabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ