Devletler Üzerinde Astrolojinin Etkisi

Devletler Üzerinde Astrolojinin Etkisi

Devletler Üzerinde Astrolojinin Etkisi

Bilindiği gibi, astroloji pek çok alanda etkilidir. Bunlardan kitleleri en çok etkileyeniyse, devletler üzerinde astrolojinin etkisidir. Devletlerin üzerindeki astrolojik etkiler; savaşlar, kıtlık, mevsimsel etkiler, doğal afetler, barış ve bereket gibi sonuçların ön görülebilmesini sağlar. Bu etkilerin ortaya çıkmasını sağlayan, pek çok faktör vardır. Ancak, bu faktörlerden en bilineni; hükümdarlar astrolojisinin devletler üzerindeki etkisidir. Bu etki, hükümdarların alacakları kararın devlete ve topluma olan yansımaları sonucunda ortaya çıkar.

Elbette devletler üzerinde astrolojinin etkisi, sadece hükümdarlarla sınırlı değildir. Devletlerin genel olarak, içerisinde yaşayan kitlelerin ortak yıldız haritaları ve davranışları sonucunda da astrolojik bir etkiye maruz kalması beklenir. Bu nedenle de kitlelerin ortak yıldız haritaları da zaman zaman kontrol edilmelidir. Bu sayede yaşanabilecek güzel ve kötü olaylar, daha doğru olarak bilinebilir. Yakın zamanda yaşanan Suriye’deki karışıklıklar da benzer bir şekilde, astrologlar tarafından öngörülmüştü.

Devletler üzerinde astrolojinin etkisi, devletin kurulduğu güne ve tarihsel sürekliliği içerisindeki yıldız haritalarına bakılarak çok daha rahat bir şekilde anlaşılabilir. Eğer bir devlet, tarihi boyunca zaferler ve başarılar elde etmişse; rehavete kapılmadığı takdirde, yıldız haritaları da bunu destekler yöndeyse, yine benzer zafer ve başarıları yakalayabilir. Fakat, devlet atalet halindeyse ve yöneticiler bu ataleti kırmak için çaba harcamıyorlarsa; yıldız haritaları ve gezegenlerin konumları ne derece uygun olursa olsun, devletin o eski zaferlerini görebilmek ihtimali imkansıza yakındır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ