Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Hemen hemen her kadın, hatta artık erkekler bile, cilt bakımı konusunda bilgi sahibi olmaya ve çeşitli uygulamalar yapmaya çalışmaktadır. Cilt bakımı ise, bazen evde ufak tefek çeşitli ürünlerle de yapılabilir. Bütçesi uygun olmayan veya herhangi bir kremi sağlık sebeplerinden dolayı kullanamayan kişiler, bu tür alternatif cilt bakımı yöntemleriyle güzelleşebilir, daha sağlıklı bir cilt elde edebilirler. Cilt beyazlatma ise, özellikle hafif koyu tenli kişilerin yapabileceği bir cilt bakımı işlemidir. Peki Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır? Bunun için birkaç başarılı tarif mevcut, tarifleri sizinle paylaşalım.

  • Hindistan cevizi yağı, bilinen en iyi cilt beyazlatıcılarından biridir. Aktarlardan bulabileceğiniz bu ürünü, cildinize sürmeniz yeterli olacaktır. Hiçbir ilave işlem yapmadan, cildinizin beyazlaştığını ve cildinizde oluşan lekelerin gittiğini göreceksiniz.
  • Portakalın kabuğu ve mucizesi de, cilt beyazlatmada kullanılabilir. Portakalın içi, faydalıdır herkes bilir, kabuğunun da tatlı yiyeceklere lezzet katmasından başka bir özelliği daha vardır ki, o da cildi beyazlatmasıdır. Portakalları yedikten sonra kabuklarını çöpe atmayın. Bir tepsinin üzerine koyun ve güneşte kurumasını bekleyin. Ardından da kurumuş kabukları, güzelce rendeleyin ve yoğurtla, yüze sürülecek kıvamda bir maske oluşturun. Yoğurdu çay kaşığıyla ilave etmelisiniz ki fazla sıvı olmasın.
  • Süt, bal ve limonun boğaz açıcı ve rahatlatıcı etkisinin yanında ayrıca cildi beyazlatma etkisi vardır. Üçünden de bir tatlı kaşığı alıp, karışım hazırlayın. 20 dakika cildinizde bekletin ve yıkayın. Bu karışım, ayrıca, cildi yumuşatır ve sakinleştirir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ