Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Bebeklerde Diş Çıkarma Belirtileri

Her anne, çocuğunun gelişimin yakından takip etmek ister. Bebeğiyle alakalı detayları kaçırmamak ve onu huzursuz eden her şeye çözüm bulmak ister. Elbette bir bebeğin gelişimi esnasında, diş çıkarmak en heyecan verici detaylardan biridir. Haliyle anne babalar da bu sürecin gelmesini ve evlatlarının büyüdüğünü görmeyi, sabırsızlıkla beklerler. Ve bebeklerde diş çıkarma belirtilerini merak ederler.

Bebekler, bilindiği gibi geceleri sık sık uyanabilirler. Fakat diş çıkarma dönemlerinde, bu uyanmalar daha sık ve daha gürültülü olur. Özellikle ağrılarından dolayı, bebekler ağlayarak uyanırlar uykularından. Eğer bebeğiniz, daha çok ağlayarak uyanıyorsa uykusundan; büyük ihtimalle bebeklerde diş çıkarma belirtilerinden birini görüyorsunuz demektir.

Bazı durumlarda, bebeklerin ateşlenmeleri de bebeklerde diş çıkarma belirtilerinden sayılmaktadır. Fakat, ateşlenme genel olarak vücudun savunma sisteminin devrede olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, ateşlenmelerde diş çıkarmayla ilgili olsa da olmasa da mutlaka doktora görünmenizde fayda vardır.

Bebeklerde diş çıkarmanın en önemlisi belirtisiyse, tahmin edilebileceği gibi kaşıntıdır. Diş çıkarırken, bebeklerin diş etlerinde ve damaklarında kaşıntılar meydana gelir.Diş etlerinde kaşınma yaşayan bebekler, bu kaşıntıyı ellerine geçen her şeyi kemirmeye çalışarak geçirmeyi denerler. Bebeğiniz her bulduğunu ağzına götürmeye başlamışsa, diş çıkarma dönemine gelmiş demektir.

Bir detay olarak salya da bebeklerde diş çıkarmanın belirtilerindendir. Özellikle önceki dönemlere göre gözle görülür oranda artan salya miktarı, bebeğin diş çıkarmaya başladığını göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ