Bebe Hırka Modelleri

Bebe Hırka Modelleri

Bebe Hırka Modelleri

Bebekler minik elleri, sevimli gülüşleri ile hayatımıza giren en güzel şeylerden biridir. Bu küçücük yumurcaklar bizlere göre oldukça zayıf bir bağışıklık sistemleri olduğundan yavrularımızın soğuktan, hatta sıcaktan dahi korunmaları gerekir. Soğuk kış aylarında soğuklardan korunmanın en iyi yolu kalın yünlerden veya kaliteli iplerden yapacağımız bebe hırka modelleridir. Bu hırkalar sayesinde vücutlarına etki eden soğuktan yavrularımız korunmuş olur.

Erkeğe ağır başlı modeller

Bebe hırka modelleri bebeğimizin cinsiyetine göre değişiklik gösterecektir. Eğer hırka örmek istediğiniz bebek erkek çocuğu ise fazla şişkin şekiller ve parlak renkler olmamalıdır. Erkek çocuğa genellikle daha sade modeller örülmelidir. Ayrıca kullanacağınız ipin rengi de fazla şaşaalı bir renk olmamalıdır. Rengi seçerken genellikle mavi kullanılır ama sarı ve yeşil gibi cinsiyet ayrımı olmayan renkleri de tercih edebilirsiniz.

Kız olunca durum değişir

Eğer bebeğiniz bir kız ise öreceğiniz hırka için seçenekleriniz daha çok demektir. Her çeşit hırka modelini yapabileceğiniz kız çocukları için genel itibari ile kırmızı ve pembe renk tercih edilir. Bu renklerin tercihindeki asıl amaç bebeğin cinsiyetini tayin etmektir. Bir bebe hırkasında kullanılacak en kötü renk beyazdır. Çünkü bebekler sürekli olarak kusma veya mama gibi durumları yaşadıkları için beyaz renk pek de uzun ömürlü olmayacaktır. Bu kirlenme olayına çözüm olarak siyahı da seçmek doğru olmaz. Çünkü bebekler hayatın neşe kaynağıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ