Ayak Bakımı

Ayak Bakımı

Ayak Bakımı

Yaz ayları geldi, sandaletler giymeye başlandı ve kış süresince ayakkabıların içinde saklamış olduğumuz ayaklarımız ortaya çıktı. Ayak bakımı kişisel temizliğin en önemli unsurlarından biridir. Bütün gün ayaklarımızın üstünde durduğumuz düşünülürse ayaklarımızın sağlığının da genel anlamda ne kadar önemli olduğu tartışılmaz. Düzenli olarak pedikür yaptırmak ayaklarınızı şımartmanın en kolay yoludur fakat evde de takibini yapabileceğiniz doğal bakım ritüelleri, ücretsiz uygulayabileceğiniz kürler bulunuyor.
Sağlıklı ve hoş gözüken ayaklar için ne yapılmalı?
Ayaklarınızı her gün ılık ve sabunlu suyla güzelce ovun. Sonra serin olan su ile ayaklarınızı durulayıp bir havlu yardımıyla ve parmak aralarını atlamaksızın ayaklarınızı iyice kurulayın. Dilerseniz ayaklarınıza ekstra bir bakım için talk pudrası veya nemlendirici krem sürebilirsiniz.
Ayakkabı satın almak için en uygun zaman günün son saatleridir. Yani ayaklarınızın biraz şişmiş olduğu zamanlar.
Güneşe çıktığınız zamanlar eğer sandalet ya da parmak arası terlik giydiyseniz şayet ayaklarınızın üstte bulunan kısımlarına mutlaka güneş kremi sürünüz.
Topuklarınızı ponza taşıyla düzenli olarak temizleyin. En ideali bunu duştayken yapmaktır. Saçınıza bakım kremini sürmüş bekliyorken zamanınızı bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Ölmüş hücrelerden arının, bebek gibi yumuşacık ayaklara sahip olun!
Yatmadan önce de yıkamış olduğunuz ayaklarınıza, özellikle topuklarınıza nemlendirici krem sürün. Fakat parmaklarınızın aralarına taşırmamaya gayret göstermelisiniz çünkü nemli kalan bu bölgelerde mantar oluşma ihtimali bi hayli yüksektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ