6 Aylık Bebek Beslenme Tablosu

6 Aylık Bebek Beslenme Tablosu

6 Aylık Bebek Beslenme Tablosu

Elbette ki bebeklerimizin sağlığı için beslenme şartları çok önemlidir. Hele ki bebeklerimizin ilk ayları oldukça önemlidir. 6 aya kadar bebeklerde anne sütü dışında ek bir gıda pek tavsiye edilmez. Daha çok 6 aylık  bebek beslenme tablosu oluşturulur ve 6 aylıktan büyük bebeklere takviyeler ve gıdalar verilir. Daha önceki aylarda bebeklere tıbbı bir gerekçe olmadıkça ve anne sütü yeterli oldukça başka bir şey verilmesi pek önerilmez. Bunlara dikkat ederek bebeklerimizi olası sağlık sorunlarından da korumuş oluruz.

Sizlerde 6 aylık bebek beslenme tablosu oluşturarak, düzenli bir şekilde bebeklerinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Elbette ki bu kapsamda gıdalardan sizlere bahsetmekte miktarları hakkında bilgiler vermek konusunda bu durumu kendi doktorlarınıza bırakmaktayız. Çünkü her bebeğin sindirim sistemi farklı çalışıyor olabilir. Bu yüzden de bazı gıdalar bebeklerde,kabızlık ve isal gibi sorunlar yaratabilir. Bu yüzden en doğru bilgi kendi doktorlarınız dahilinde alınabilmektedir.

Artmakta olan enerji ihtiyacı, mineral ve vitaminlere ihtiyaç olması bu dönemlerde yavaş yavaş başlamaktadır. Metabolik ihtiyaçlara karşılık verebilmek için bu aydan sonraya bırakılmaması gerekmektedir.

Bazı verilebilecek gıdalar

  • yoğurt
  • sebze püreleri
  • muhallebi
  • tahıllar
  • tahıllar arasında ise en uygunu pirinçtir. Çünkü en az zararlı olanlar arasında yer almaktadır. Alerjik riski de oldukça düşüktür.
  • Ek gıda ya geçişte bu gıdalar verilebilir. Fakat gün içerisinde çoğunlukla anne sütü tercih edilmelidir ki anne sütünün faydalarından da yararlansınlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ